(Koleksiyon), Türkiye TASARIM HAFTASInda!

Koleksiyon, Türkiye Tasarım Haftası 2017 etkinliğine Zamanın An’ları Sergisi ile katılacak. Koleksiyon, aynı etkinlik kapsamında 35 parçalık özel bir koleksiyon olan Türk Tasarımının Genetik Kodları Sergisi’nde ise İstanbul Tiryaki Çay Bardağı ile yer alacak.

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve Ekonomi Bakanlığı 8-12 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ‘Türkiye Tasarım Haftası 2017’ etkinliğinin ikincisini düzenliyor.

Yeni düşünce ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya yaratma anlayışı sayesinde, yaşanılası mekanlar sunmayı amaçlayan Koleksiyon, Türkiye Tasarım Haftası 2017 etkinliğinde Mimar Faruk Malhan’ın Zamanın An’ları Sergisi ile yer alacak.

Türkiye Tasarım Haftası, bu yıl da tasarımın her alanını kapsayan geniş bir yelpazede gerçekleştirilecek. İçerisinde; endüstriyel tasarımdan, görsel iletişim tasarımına, modadan tasarımın bir pratik olarak ele alınmasına kadar birçok disiplini barındıracak. Türkiye’den ve dünyadan ünlü tanınmış tasarımcılar konferans, panel ve atölye programları gerçekleştirecekler. Hollanda ve İngiltere gibi Avrupa’daki birçok farklı ülkeden tasarım sergilerinin de yer alacağı etkinlikte Koleksiyon da kurucusu Mimar Faruk Malhan’ın son tasarımlarından oluşan Zamanın An’ları sergisi ile yer alacak.

Koleksiyon, aynı etkinlik kapsamında 35 parçalık özel bir koleksiyon olan Türk Tasarımının Genetik Kodları Sergisi’nde ise İstanbul Tiryaki Çay Bardağı ile yer alacak.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.