[Kitap]: İşte Frank Lloyd Wright

Farklı ülkelerden, farklı akımlardan, sanat dünyasında iz bırakmış on yedi sanatçı. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri adayı olan on yedi kitap. hep kitap “İşte” dizisiyle sanatseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor: Bacon, Caravaggio, Cézanne, Dalí, Gaudí, Gauguin, Goya, Kandinsky, Leonardo da Vinci, Magritte, Matisse, Monet, Pollock, Rembrandt, Van Gogh, Warhol, Frank Lloyd Wright. Dizinin son iki kitabı ise İşte Frank Lloyd Wright ve İşte Gaudí.

İşte Frank Lloyd Wright

Hayatını radikal değişiklikler ve talihsizlikler arasında geçiren bir usta. Müthiş bir öğretmen.  Yaptığı evlerin içini de birer sanat eserine dönüştüren bir mimar. Kimi zaman bir idealist, kimi zaman bir kaçık. Peşini bırakmayan yangınlara inat bugün bile insanların hayranlıkla baktığı eserler bırakmış bir sanatçı: İşte Frank Lloyd Wright.

Sanat tarihçisi Ian Volner’ın bilgisi ile çizimlerinde insanlar ve mekânlar arasındaki ilişkilere yoğunlaşan Michael Kirkham’ın illüstrasyonları birleşiyor, okuru tanınırlığına rağmen anlaşılmaz kalmayı başarmış bu sanatçının ayak izlerinin peşinden sürüklüyor.   

Yazar: Ian Volner
Çizer: Michael Kirkham
Çevirmen: Deniz Öztok
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 17cm × 22.8cm
Basım Özellikleri: 135 gr. Goričane Sora Matt Topaz kâğıda 4 renk baskı, ciltli (3 mm mukavvaya sıvama kapak)
Yayın Tarihi: Ekim 2017
ISBN: 978-605-192-110-5
Okur Profili: Yetişkin
Dizi: “İşte” Sanat Kitapları
Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı: 29 TL