[Proje]: Aktif Group Yönetim Binası

Proje Adı: AKTİF GROUP YÖNETİM BİNASI, 2016

İç Mimari: EDDA MİMARLIK

İşveren: AKTİF MÜHENDİSLİK DIŞ TİC A.Ş.

Elektrik ve elektromekanik sektörünün öncü firmalarından Aktif Group’un Ümraniye’deki 1.400 m²’lik  yeni yönetim binasının iç mekan tasarımını “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendiren İç Mimar Eda Tahmaz liderliğindeki EDDA Mimarlık, firmanın kurumsal kimliğine bağlı kalarak yalın bir yaklaşımla dinamik, enerjisi yüksek ve ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmuş.

Y kuşağının beklentilerinden yola çıkan EDDA Mimarlık, sıradan olmayan ve canlı bir ofis yaratma arzusuyla süreç içerisinde çalışanlar ile fikir alışverişinde bulunmuş. İş hayatının stres ve yoğunluğundan uzaklaşmak üzere planlanmış tasarımda ofis alanları, sosyal alanlar ile bütünleştirilmiş. Yalın tasarım çizgisi korunarak renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile desteklenen dinamik atmosfer ortak alanlara da alınarak, markanın iş karakterini yansıtan renk farklılıkları ile departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulması hedeflenmiş.

Yönetim kurulu toplantı odasının dairesel formda, departmanların ise farklı formlarda birbiri içerisine yerleşecek şekilde ele alınmasıyla yükselen enerji, ofis duvarları için tasarlanan panolarda ve bölücü camlarda kurgulanan birbiri içerisinde akan grafik çalışmalar ile desteklenmiş. Tavanlar ve mobilyalara da bu farklı formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi daha da vurgulanmış.

Tüm departmanları kendi içerisinde tasarlarken, markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir oluşum hedefleyen EDDA Mimarlık, ofis alanlarının yanı sıra, departmanların çalışma, toplantı, eğitim ve seminer alanları ile sosyal alanlarda şeffaf cam bölücüler kullanarak gün ışığını maksimum düzeyde çalışma alanları içerisine katmış ve elde edilen ferah ortam ile çalışan konforunun artmasını sağlamış. EDDA Mimarlık imzası taşıyan aydınlatma tasarımı ise projede en çok dikkat çeken öğelerden biri olma özelliği kazanmış.

Kaba Yapı: 

  • Döşeme İşleri: Orijinal Döşeme
  • Demir ve Paslanmaz İşleri: Ercisyes Metal Ltd. Şti.

Mekanik: Mert Otomatik Klima ve Havalandırma Ltd.Şti.

Elektrik: Han Elektrik Ltd. Şti.

Aydınlatma: Avolux_Murat Aydınlatma [Aydınlatma Armatürleri]

Bitirme İşleri:

  • Gergi Tavan Sistemleri: Barrisol_TEKNO Yapı
  • Zemin Kaplaması: Silver Grey , Savannah Grey, Dark Olive [Mermer Zemin Kaplamaları], Forbo Flooring System [PVC Zemin Kaplaması]
  • Duvar: Trimline Modüler Bölme Duvar [Cam Bölücü Duvar İşleri], Lot Duvar Kağıtları [Duvar Kağıdı]

Islak Hacim: VitrA

Mobilya: Gözde Mobilya Ltd.Şti, Nurus A.Ş. [Oturma Elemanları]

Akustik: Tim Group-Pioneer Professional [Ses ve Müzik Sistemi]

Grafik: Adline Reklam [Tabela ve Grafik İşleri]