(ERA Mimarlık) 2017 YAZ STAJ PROGRAMI Bursunu Kazananlar Belirlendi!

ERA Mimarlık’ın yaz aylarında ofis ve şantiye stajı yapmak isteyen öğrenciler için geçen sene başlattığı staj programı ikinci senesini doldurdu. İstanbul ofisinde veya İstanbul içindeki şantiyelerinde staj yapan öğrenciler arasında yapılan değerlendirme ile en başarılı bulunan iki stajyerden biri ERA’nın Pekin’deki, diğeri de Paris’deki ofislerinde 1 hafta boyunca konuk ediliyor.

Geçen senenin başarılı öğrencilerinden Furkan Gültekin’in Paris’te bir hafta geçirerek izlenimlerini paylaşmıştı. Pekin’e 2017 Kasım ayında gidecek geçen seneki stajyerlerimizden Yeşim Çınar ise halen ERA Mimarlık’ta mimar olarak çalışmakta.

2017 yazında Mustafa Özdemir (Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü), Nimet Değertaş (MEF Üniversitesi), Gülbin Lekesiz  (İTÜ),  Seray Nergiz  (Bilgi Üniversitesi), Mehtap Polat (Technical University of Vienna -Master in Architecture), Nurdan Akman (İTÜ) ve Hande Kocabaş (İzmir Ekonomi Üniversitesi) bir ay süre ile ERA Mimarlık’ın ofisinde ve tamamlanma aşamasında olan Pendik’teki Garanti Teknoloji Üssü şantiyesinde yaz stajlarını tamamladılar.

ERA Mimarlık bursu ile gelecek sene içinde bir hafta Paris ve Pekin’e gidecek öğrenciler staj süresi sonunda değerlendirilerek belirlendi. Buna değerlendirme sonucunda Mustafa Özdemir’in Paris’e, Seray Nergiz’in ise Çin’e bir haftalık bir ziyaret gerçekleştirmesi planlandı.

Mustafa Özdemir, 1993 yılında Konya’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladıktan sonra Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü mimarlık bölümünü kazandı. Eğitimi sırasında mimari, grafik, infografik ve fotoğraf ile ilgili yurt dışı ve yurt içinde çeşitli atölyelerde katılımcı ve ekip üyesi olarak bulundu. Öğrenci kategorisinde ulusal yarışmalara katılarak ödüller aldı. Seyahat etmeyi ve bu sırada yaptığı gözlemleri paylaşmayı seven Özdemir, ERAMimarlık’ın seyahat bursu ile Paris’e gidecek.

Pekin’e gitmeye hak kazanan Seray Nergiz ise 1996 yılında Karabük’te dünyaya geldi. 2002 yılında İstanbul’a taşındıktan ve ilköğretim eğitimini Beyfen Koleji’nde tamamladıktan sonra, lise eğitimine Süleyman Nazif Anadolu Lisesi’nde devam etti. 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazanan Seray Nergiz, halen aynı okulda son sınıf öğrencisi.