Endüstriyel Tasarım Dünyasına YÖN VEREN Tasarımcılar İstanbul’da Buluşuyor!

Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan ‘Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ için geri sayım başladı. Suzuki Otomobil Eski Genel Müdürü ve Shizuoka University’den Prof. Moriyoshi Hattori, Senior-touch Ltd. ve design4all’ın CEO’su, Technion Israel Institute of Technology’den Prof. Ron A. Nobarro, Kenya Tasarım Derneği ve Afrika tasarımcıları Network kurucularından Dr. Lilac Osanjo gibi tasarım dünyasına dünya çapında yön veren tasarımcıların yer aldığı “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” 8 Kasım’da sahiplerini bulacak.

Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla TURQUALITY® Programı dâhilinde T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) iş birliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, 8 Kasım’da sahiplerini bulacak.

Türkiye’de tasarımla markalaşmanın yolunu açmayı hedefleyen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin bu yılki jürisinde, dünyaca ünlü yerli ve yabancı endüstriyel tasarımcılar bulunuyor. Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen projenin ödül töreni, Türkiye Tasarım Haftası ile eş zamanlı olarak 8 Kasım 2017 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Dünyaca tanınmış tasarımcılar Design Turkey için gelecek

Design Turkey’nin bu yılki jürisinde yer alan dünyaca ünlü yerli ve yabancı tasarımcılar; Türk tasarımcıların projelerini değerlendirmek üzere, 5-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da buluşacak.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin jürisinde, Suzuki Otomobil eski genel müdürü ve tasarımcısı Prof. Moriyoshi Hattori, Senior-touch Ltd. ve design4all’ın CEO’su Technion Israel Institute of Technology’den Prof. Ron A. Nobarro, Kenya Tasarım Dernegi ve Afrika Tasarımcıları Network kurucularından Dr. Lilac Osanjo, Hindistan’ın dünya çapındaki önemli tasarımcılarından International Network for Bamboo and Rattan(INBAR)’ın Global Pazarlama Girisimi’nin eski yöneticisi Rebecca Reubens, Barski Design kurucusu Olaf Barski ve Wonder Lab’ın kurucususu TJ Kim gibi endüstriyel tasarımın dünya çapındaki önemli temsilcileri bulunuyor.

Başvurular için son tarih 6 Ekim 2017

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne tasarımcısı, marka sahibi ya da üreticisi Türk olan ürünler için başvuru yapılabiliyor. Başvurunun www.designturkey.org.tr üzerinden yapıldığı projeye bu yıla kadar 1500’ün üzerinde sektörel ürün başvurusu gerçekleşti. Design Turkey’de ödül alan tasarımların aynı başarıyı uluslararası tasarım ödül organizasyonlarında da gösterdiği geçmiş yıllarda kanıtlanmıştır. Uluslararası organizasyonlarda çeşitli ödüllere değer bulunan Design Turkey ödüllü tasarımların, üretici firmaların marka bilinirliğine ve imajına dolayısıyla ticari başarısına olumlu katkı yaptığı bilinmektedir. 2017 başvuruları 6 Ekim 2017 Cuma gününe kadar devam edecektir.