(Otis Türkiye)’den Mimarların Yaratıcılıklarını Destekleyen ÖZEL TASARIMLI Asansörler…

Türkiye asansör sektörünün öncü firması Otis Türkiye, mimarların yaratıcılıklarına hitap eden üniteleri hayata geçiriyor. 

Türkiye’nin gözde projeleri başta olmak üzere İsrail’de Amot Atrium Kulesi, Almanya’da Westhafen Kulesi, İrlanda’da Dublin Havaalanı, Abu Dhabi Uluslararası Havaalanı, Bahreyn’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi, Fransa’da Tour Carpe Diem Kulesi, Avustralya’da Sidney Opera Evi ile Türkiye’nin en yüksek binası Sapphire İstanbul ve ikonik binalardan Finansbank Kristal Kule için asansör üreten Otis Türkiye, tüm dünyada prestijli projelere imza atıyor.

Projelerde özel tasarımlarıyla öne çıkan Otis Türkiye, Abu Dhabi Uluslararası Havaalanı için yapılan tamamı cam kabinlerin yanı sıra mermer zemin, altın kaplama çağırma butonları ve özel taleplere yönelik tasarım kapasitesiyle mimarların tercihi oluyor.

Türkiye’deki fabrikamızda özel tasarım yapabilme yeteneğine sahibiz

Özgür Aren

Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, Türkiye ile birlikte farklı coğrafyalardaki prestijli yapılar için, mimarların yaratıcılıklarına hitap eden ürünler tasarlayıp geliştirdiklerini vurguluyor. Otis’in emniyet ve kalite garantisi ile birlikte yüksek performans sunmasının yüksek binalarda tercih edilmesinde büyük önem taşıdığına dikkat çeken Özgür Aren, Türkiye’de üretim yapmanın avantajlarını şöyle sıralıyor: “En gözde projelere imza atan mimarların Otis Türkiye’yi tercih etme nedenlerinden biri de, özel tasarım yapabilme yeteneğimizdir. Türkiye’de üretim yapan global bir firma olarak, fabrikamızla yakın temas halinde olmamızın da avantajıyla çok özel tasarımlara imza atıyoruz. Deneyimli mühendis kadromuzun hayata geçirdiği yenilikçi ünitelerle; apartmanlardan gökdelenlere, alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına, havaalanlarından hastane, otel ve kamu binalarına kadar geniş bir yapı grubunun, asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ihtiyacını karşılıyoruz.”

“Double Deck” ve “Compass Plus” ile asansör kuyruğuna son

Binalardaki ulaşımı hızlandırarak kullanıcıya vakit kazandırdıklarını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Aren, sektöre getirdikleri yenilikleri, “Bugün asansör sistemlerinde geldiğimiz son teknolojiyi en yeni projelerde hayata geçiriyoruz. 1 saniyede 7 metre katederek ‘Türkiye’nin en hızlı asansörü’ unvanını elde eden ‘Double Deck’ asansörlerimizle ilklere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. ‘Double Deck’ sistemi ile birlikte kullanıcıyı tanıyan Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi ‘Compass Plus’ın sayesinde, yoğun binalarda oluşan uzun asansör kuyruğuna son veriyoruz” şeklinde özetliyor.


Otis Türkiye:
1865’te İstanbul’da kurulan ve 1921’den bu yana kesintisiz olarak asansör sektöründe faaliyet gösteren Türk firması Buga, 1991 yılında Buga Otis (Otis Türkiye) adını aldı. Bugün, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan tek asansör firması olan Otis Türkiye, yılda 2.000 adet asansör ve yürüyen merdiven/yol kapasitesi ile bulunduğu bölgede önemli bir üretim üssü olarak konumlanıyor. Dünyanın ilk emniyet sistemli asansörünü 1853 yılında icat eden Elisha Otis’in temellerini attığı Otis; 200’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. Otis, dünyanın havacılık ve inşaat sektöründeki lider firması United Technologies çatısı altında faaliyet gösteriyor.