Okullarda GÜRÜLTÜ KONTROLÜ (Rigips Türkiye) ile Sağlanıyor…

Okullarda yaşanan gürültü kirliliği; öğrencilerde strese, dikkat dağınıklığına ve düşünme gücünün zayıflamasına neden oluyor. Öğrencilerin performansını etkileyen bu önemli sorun;tesisat sistemleri, sınıflardan ve koridorlardan gelen gürültü, dış mekândan gelen trafik sesleri ve iç mekânda oluşan seslere bağlı olarak gelişiyor. Rigips Türkiye alçı levha duvar ve tavan sistemleri, akustik düzenleme çözümleri için uygun sistemlerin tasarımına izin veriyor. İç mekândaki sesin anlaşılabilirliği, Rigips Türkiye’nin uygun sistem tasarımları ile sağlanıyor.

Rigips Türkiye alçı levha sistemleri, okullarda hava ve katı doğuşumlu ses yalıtımını verimli bir biçimde sağlarken eğitim kalitesinin yükselmesine de olanak tanıyor.

Rigips Türkiye’nin akıllı çözümleriyle sağlanan sınıf akustiği, öğrencilerin okuma becerilerini olumlu yönde etkilerken, öğrenciler ve öğretmenler için çok daha verimli bir eğitim deneyimi sağlıyor. Eğitim yapıları, enerji verimliliği, sismik tasarım, yangından korunma ve ses yalıtımıyla ilgili yürürlükteki mevzuatlara uygun olan Rigips Türkiye ürünleri, uygulanan okullardaki gürültü kirliliğini önlüyor.

Active’Air özellikli Rigips alçı levhalar, binalarda iç mekan hava kirliliğinin önüne geçiyor ve bina kullanıcıları için daha sağlıklı iç ortamlar tasarlanabilmesini sağlıyor.