(Porland)’ın Yeni Mağazası AKMERKEZ AVM’de Açıldı…

Tasarladık ve Ürettik mottosu ile perakende sektöründe hızla büyümeye devam eden Porland, yeni konsepti ile yeni mağazasını Akmerkez AVM’de açtı.

Porland’ın üretici kimliğinden yola çıkılarak 500 m² alanda dekore edilen yeni konseptinde; Masa Üstü, Mutfak ve Ev&Dekor ürün gamı altında yeni sezonun en trend ürünleri tüketici ile buluşuyor.

Günlük kullanım ve özel davet sofralarının yanı sıra her türlü ikramda kullanılmak üzere porselen takımlar, cam ve çelik ürünler, mutfak araç gereçleri ile tekstil ürünleri, banyo takımları, ev ve ofis aksesuarları, her zevke ve bütçeye uygun hediyelik ürünler bulunuyor. Ev kullanıcılarının yanı sıra horeca kesimi için ayrıcalıklı ürün seçenekleri yer alıyor.

Porland, dekorasyon trendlerine yön veren tasarımları, ürün çeşitliliği, ödeme koşulları, avantajlı alışveriş fırsatları, satış ve satış sonrası servis anlayışı, güleryüzlü personeli ve keyifli ortamı ile Türkiye’de 30 farklı noktada zincir mağazaları ve pek çok satış noktası ile vazgeçilmez bir alışveriş deneyimi vaat ediyor.

“Kaynağımız Doğa”

Yeni mağazanın tasarımında Porland tarafından üretilen ve hammaddesi toprak olan porselen ürün grubundan ilham alınarak taş, tuğla, ağaç ve metal malzeme tercih edildi. Porland’ın “kaynağımız doğa” diyerek yola çıktığı mağaza dekorasyonunda kullanılan malzemeler gibi renk tonları da doğanın içinden seçildi. Mağazada dinamik renklerin hakim olduğu samimi, sürprizli sahneler ve yaşam alanları yaratılarak ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmeleri amaçlandı.


Porland:
1976 yılında açılan ilk züccaciye mağazası ile temelleri atılan Porland, doğuşu sayılabilecek bu ilk adımdan sonra 1984 yılında özellikle horeca kesimine yönelik masaüstü malzemeler pazarlama faaliyeti yürütür. 1980’lerin sonuna doğru üretime yönelir ve 1992 yılında  % 100 yerli sermaye ile kurulur.

Şu an 300 bin metrekare açık ve 70 bin metrekare kapalı alana sahip Bilecik tesislerinde, yılda yaklaşık 70 milyon adet üretiminin %65’ını dört ana kıtada 30’dan fazla ülkeye ihraç etmektedir. Porselen üretiminin yanı sıra portföyündeki diğer markaları; çelik ürünlerde Festino, cam ürünlerde Fiamma ve tekstil ürünler ile mutfak araç gereçlerinde Porland Style ile bin 500’ü aşkın çalışanın istihdam edildiği Türkiye’nin porselen üreticisi iki markasından biridir. Porland, Horeca kesimine yönelik hizmet veren 6 bölge müdürlüğü, perakendede 30’u aşkın mağazası ve online alışveriş sitesi ile yurt dışı pazarının yanı sıra yurt içinde de önemli bir pazara sahiptir. Porland, Türkiye’nin ilk renkli porselen üretimini yapan ve Türk Standartları Enstitüsünün 10850 kalite belgesine ilk sahip olan, ayrıca İngiliz kalite standardı olan BS 4034 belgesine sahip yerli porselen üreticisidir.