(KONTRA), YENİ Koleksiyonu ile Maison&Objet PARİSte!

İç mekanlar için farklı ürün tasarımlarına imza atan KONTRA, bu yıl 8-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en önemli tasarım fuarı Paris Maison&Objet’de yer aldı. İç Mimar Gülşah Cantaş liderliğindeki KONTRA, mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşan 12 parçalık koleksiyonu ile Hall 7, G79 numaralı stantta dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerle buluşuyor.

Gülşah Cantaş

Mekan ve fikirlerin incelendiği, araştırıldığı, dönüştürüldüğü bir beyin takımı olarak çağdaş iç mimari projelere özgün tasarım vizyonu ile çözümler üreten KONTRA, projeleri için tasarladığı ürünlerden oluşan koleksiyonu ile, tasarıma yön veren Maison&Objet fuarında yerini aldı. Bu yıl “Konfor Bölgesi” (Comfort Zone) temasını taşıyan fuara, rahat ve şık mekanlar yaratacak tasarımları ile katılım gösteren İç Mimar Gülşah Cantaş yönetimindeki KONTRA, dünyanın önde gelen köklü tasarım markalarının yeni ürünlerini sergilediği Hall 7‘de, G79 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.

Aydınlatma ürünleri ve mobilya tasarımlarını, dünyanın çok farklı ülkelerinden gelen tasarım meraklıları ve sektör profesyonelleri ile buluşturan KONTRA’nın koleksiyonunda; Take a Seat, Sarr, Macaron, Q Chair, Stack, Flank, Cube Chair, Clarify, Cloud, Lounge Chair ve Tulip yer alıyor.  Doğu mitolojisine ve İstanbul’un kültürel imgelerine göndermede bulunan ürünlerin de yer aldığı koleksiyon, klasik stile getirilen yorum, malzeme çeşitliliği ve tasarım detaylarıyla oldukça dikkat çekici.

Kendi “tabula rasa”sını yazanlar için konfor ve stil getiren Take a Seat, maksimum rahatlık için ahşabın sıcaklığı ile tasarlanan Sarr, yoğun tempo arasında bir mola olarak yorumlanan Lounge Chair ile ilk kez bu sergide görücüye çıkacak olan yeni oturma elemanları Macaron, Q Chair ve Cube Chair, KONTRA’nın hem ismine, hem de işlerine ilham veren, tasarımın gücünün zıtlıklardan ve beklenmedik karşılaşmalardan gelmesine olan inançlarından yola çıkılarak tasarlanmış. Sergilenecek mobilyalardan Cloud, Flank ve Stack de bu anlayışı taşıyan ürünler.

Aydınlatma elemanları tasarımları ile kullanıcıları, geçmişten günümüze adeta bir zaman yolculuğuna çıkaran KONTRA’ya, vintage ruhunu yalın bir tasarımla buluşturan Clarify ve İstanbul ile özdeşleşerek şehrin simgesi haline gelen lale figürünün iç içe geçen tellerle yeniden yorumlandığı Lale abajur eşlik edecek.

 


KONTRA:
İç Mimar Gülşah Cantaş tarafından kurulan Kontra, mekan ve fikirlerin incelendiği, araştırıldığı, analiz edildiği, yaratıldığı ve dönüştürüldüğü bir beyin takımıdır. Kontra, mimarinin, kişinin hayattaki duruşunu ve dünya görüşünü belirlediğine tüm sanat dalları arasında ilişki kuran interdisipliner bir dil olduğuna inanır. Alışılmadık başarılar için öncü olmanın, fark edilmek için denenmemişi denemenin, yapılmamışı yapmanın önemini bilir. Kontra, ticari ve konut projelerinde projeye özel ihtiyaçların karşılanabilmesi için yaratıcı fikir ve tasarıma yönelik konsept danışmanlığı hizmeti verir. Tüm süreci yönettiği projelerinde çağdaş iç mimari tasarım ve uygulama yapar. Mekanın ihtiyaçlarına cevap vermek üzere çözüm geliştiren ürün tasarlar.