(Creavit) 2017’de Tamamlanan YATIRIM Hamlesiyle ÜRETİM Kapasitesini 4 Milyon Adete Çıkarttı!

Çanakçılar Seramik Genel Müdürü Hasan Tuzcuoğlu

Turquality kapsamında yer alan firmalardan biri olan Creavit, katıldıkları fuarlar yaptıkları yatırımlar ile 2017’nin ilk yarısını değerlendirdi.

“2017 yılı da bir önceki yıl gibi herkes için zor bir yıl oluyor. Her şeye rağmen hem üretim, hem ürün çeşitlerimiz hem de insana yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2015 yılında başlayan 25 milyon USD yatırım ile 2017 yılında toplam üretim ve pazarlama kapasitesini 4 milyon adete çıkararak yılın ilk yarısıyla birlikte tam kapasiteli olarak çalışmaya başladık.  Yapılan teknolojik yatırımlar ile desteklenen üretim uzmanlığı, Creavit’in talep karşılama hızıyla birlikte, çeşitlilik ve farklı ürün üretebilme yetkinliğini de arttırdı. Çünkü biz inanıyoruz ki yatırım, pazardaki etkinliği, geleceğe olan inancı, gelişimi, teknoloji ve değişen-gelişen trendlerle uyumu gösteren önemli bir göstergedir. 2018’de de sürekli gelişim ve değişimi öngörüyoruz. Tüketicinin talepleri doğrultusunda estetik kaygıları yüksek, farklı ihtiyaçlara cevap verebilen ürünler üretiyor ve çıtamızı her geçen gün yükseltiyor olacağız. 2017 yılında %23’lükpazar payımızla, sektöründe tercih edilen ilk markalar arasında yer almaya, pazar payımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

2017’nin ilk yarısında katıldığımız 3 uluslararası fuar ile yıla dinamik ve güçlü bir başlangıç yaptık.

2017’nin ilk yarısında katıldığımız 3 uluslararası fuar ile yıla dinamik ve güçlü bir başlangıç yaptık. Turquality kapsamında yer alan firmalardan biriyiz. Bu anlamda ihracat alanına yönelik nicelik ve nitelik bazlı yatırımlarımız sürüyor. İlk çeyrekte katıldığımız UNICERA İstanbul, ISH Frankfurt ve MOSBUILD Moskova fuarları ile yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da tasarım ve fonksiyonellik odaklı üretim yaklaşımımızı tüketicilerin beğenisine sunduk.

Creavit olarak estetik algısı ve kullanım önceliklerini göz önünde bulundurarak, farklı beğenileri karşılayacak fonksiyonel ve şık banyolar sunmak için sürekli araştırma yapıyor ve üretimlerimizi bu yönde geliştiriyoruz. Tasarım çizgimizi güncel akımlar üzerine kurguluyor, tüketici beklentileri ve farklılaşan yaşam tarzları ile şekillendiriyoruz. Bu sene katıldığımız 3 uluslararası fuar ile 50 yıllı geçkin sektör deneyimimizi, kullanıcılarımızın beklentileri ve tasarımcılarımızın tecrübeleriyle harmanlayarak, yenilikçi ürünlerimizi tüketiciyle buluşturmanın gururunu yaşadık. Anlatımlarda sade, net, etkileyici yani minimal bir yaklaşımı benimsedik. Ürünlerimizde Creavit kalitesine vurgu yaparken aynı zamanda tasarım bakış açımızla da farklı yaşam tarzlarına ve tüm estetik algılara hitap edebilir olduğumuzu göstermeyi planladık. Sene boyunca online ve offline tüm mecralarda gerçekleştirdiğimiz ürün iletişimlerimizde kullandığımız banyo mekanlarımızın, gerçek hayatta da uygulanabilir olduğunu ziyaretçiye aktarıp, oluşturduğumuz birbirinden farklı konsept banyolar ile ziyaretçilerimize tam anlamıyla bir banyo deneyimi yaşattık.

Farklı tarzlar – ortak paylaşımlar

Farklı tarzlar – ortak paylaşımlar mottosuyla 2017 yılında ürün gamımıza giren birbirinden farklı yeni ürünümüzü ilk defa UNICERA İstanbul, ISH Frankfurt ve MOSBUILD Moskova fuarlarında ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk. Rosegold esintisini ANGEL ile banyolara taşırken, gösterişi seven, klasikten vazgeçmeyenlerin tercihi GIZA banyo mobilyası oldu. İlk defa yorumladığımız İskandinav tarzının banyolardaki yansıması LEGNO ile şaşırtırken, ZEON ile modern ve minimal tasarımları tercih edenlerin ilgi odağı olduk. DUCKY ile çocukların tuvalet eğitim sürecine, BEDENSEL ENGELLİ BANYOLARI ile de banyodaki engelleri kaldırmaya yardımcı ürünlerimizi sergiledik. Ayrıca bu sene vitrifiye ürün grubunda ilk defa uyguladığımız, cappucinno, cobalt ve antrasit renklerle de kullanıcılarımızın beğenisini topladık.”