(Otis Türkiye) Çalışanlarından Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na Destek!

Çocuklukta görülen en yaygın fiziksel engellilik olan “Cerebral Palsy” ile yaşayan insanların hayatında pozitif bir etki yaratmak üzere 9 ülkede eş zamanlı yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi olan “Steptember”a katılan Otis Türkiye çalışanları, 3 yıldır sürdürdükleri bağış aktiviteleri ile örnek bir dayanışmaya imza atıyor.

Cerebral Palsy (CP) ile ilgili geliştirici, koruyucu, teşhis ve tedavi edici çeşitli destek hizmetleri sunan “Steptember Projesi” bugüne kadar 20 binden fazla çocuğa özel eğitim ve rehabilitasyon desteği verdi. Ülkemizde Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın yürüttüğü “Steptember Projesi’ne, Otis Türkiye de, son 3 yıldır sektörün tek temsilcisi olarak önemli katkılarda bulunuyor.

Bu yıl 4 Eylül ila 1 Ekim arasında gerçekleşecek “Steptember Projesi”nde hedef, katılımcıların kendi sağlıkları için günde 10 bin adım atmaları ve çeşitli bağış kampanyaları ile sosyal çevrelerinden “Cerebral Palsy”li çocuklar için bağış toplaması… Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı 2014 yılından beri Türkiye ayağını sahiplendiği Steptember ile global bir kampanya sürdürürken, katılımcıya fayda olarak geri dönecek bir eylem de sunuyor. Yaklaşık 100 çalışanıyla projeye üçüncü kez katılan Otis, her yıl düzenlediği kermeste kitap, takı, ve yiyecekler satarak vakfa olan bağışları artırıyor.

Otis Türkiye çalışanları, Steptember için oluşturdukları takımlar ile Eylül ayı boyunca günde 10 bin adım atarak hem sağlıklarını koruyor hem de CP’li çocukların özel eğitimlerine katkı sağlayarak sosyal sorumluluk projesinde aktif rol oynuyor. Steptember’da toplanan bağışlar, Cerebral Palsy’li çocukların özel eğitimleri ve rehabilitasyonlarına destek için kullanılıyor.