YAPEX YAPI ve RESTORASYON FUARI 25’inci Yılında…

25 yıldır Antalya’da düzenlenmekte olan ve sektörümüzün geleneksel buluşma noktalarından biri niteliğindeki Uluslararası YAPEX Fuarı, bu yıl 15-18 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya Expo Center’da ziyaretçilerini yepyeni bir içerik ile karşılayacak. Üç ayrı salonda üç farklı konu başlığı ile hazırlanan YAPEX FUARLARI, farklı alanlarda uzmanlaşmış sektör profesyonellerini Antalya’da buluşturacak.

YAPEX YAPI FUARI : Malzeme, Tasarım, Koruma ve Eko yapı, Yapex Yapı Fuarında öne çıkan konular.  Mimarlık Vakfı ve Akdeniz Tanıtım’ın ortak katkıları ile sıradışı etkinlikler fuarda yerini alacak.

“Mimarlar İşbaşında / Architects on Site” Türkiye genelinde belirlenen Mimarlık Ofisleri, kendilerine tahsis edilen özel standlarda projelerini tanıtacaklar, gerçekleştirdikleri proje ve yapıtları fuar ziyaretçileri ve yatırımcılarla paylaşacaklar. Turizm yapıları temalı projelerin ön planda sergileneceği bu etkinlikte Mimarlık camiasında tecrübeleriyle ve ürettikleri projelerle öne çıkan ünlü mimar dostlarımız, yatırımcı ve sektör temsilcileri ile buluşacaklar ve özel forum alanında tecrübelerini paylaşacaklar.

“B2Arch” Busines to Arhitects, Mimari Proje Büroları  ile yapı firmaları arasında “speed-networking/hızlı iletişim” görüşme programı. Fuar alanında özel bir salonda yapılacak olan bu özel iş görüşme ortamında aktif mimarlık proje büroları sadece Yapex Yapı Fuarı Katılımcıları ile birebir iş görüşme ortamında biraraya gelecekler. 2 şer dakikalık hızlı tanışma ve görüşme programı, toplantı yönetmeni gözetiminde gerçekleşecek.

YAPEX RESTORASYON FUARI: Geleneksel Çarşıları Koruma başlığıyla düzenleniyor. Tarihi Kentler Birliği’nin desteği (TKB) ve ÇEKÜL Vakfı işbirliğinde 7 yıldır devam eden fuar, bu yıl kültürel miraslarımızdan geleneksel çarşıları odağına alacak. Fuar kapsamında, TKB Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması ile belediyelerin koruma projeleri de ödüllendirilecek. “Geleneksel Çarşılarda Koruma” başlığıyla, sektörün önde gelen kurum ve isimlerini buluşturacak. Fuara 7 yıldır destek veren Tarihi Kentler Birliği ve ÇEKÜL Vakfı, uzun yıllarda kazandığı bilgi ve deneyimini kültürel mirasın koruma sürecindeki zorlukların aşılabilmesi için üye belediyelerle paylaşacak. Çeşitli panel, sergi ve etkinliklerle, konu ilgili kesimlere kapsamlı bir şekilde aktarılacak.

IDEFA 2017 : Mobilya ve iç mekan tasarımını IDEFA 2017 başlığıyla hazırlıyor. Antalya Design Week etkinlikleri ile de taçlandırıyor. Tasarımın, en yeni trendlerin, ürün zenginliğinin ve dinamik pazarın odağında gerçek bir tanıtım ve ticaret platformu olarak hazırlanıyor.

Turizmciler, mimarlar, iç mimarlar, restoratörler, müteahhitler ve seçkin bir son kullanıcı kitlesi YAPEX için Antalya’da  25.kez bir araya gelecekler.