“ham:mzemin” YARATICI Etkileşim Serileri

Istanbul-in-between küratörlüğünde gerçekleşen “ham:mzemin” 27-28 Eylül tarihlerinde ham:m Bomonti Merkez Mağazası’nda ilk etkinliğine ev sahipliği yapıyor olacak.

ham:mzemin, tasarım kültürüne ve bu kültürü odağına alan bireylere, farklı etkinlikler aracılığıyla bir araya gelebilecekleri bir “zemin” oluşturma fikrini temel alıyor. ham:m markasının yerelde üretimi destekleyen, gelecek nesillere hitap eden tasarım yaklaşımından beslenen etkileşim kanalı olan ham:mzemin, ilk etkinliğini, 27-28 Eylül tarihlerinde ham:m Bomonti Merkez Mağazası’nda gerçekleştiriyor olacak.

ham:mzemin
27-28 Eylül
ham:m Bomonti Merkez Mağazası

Bir aradalıktan beslenen ham:mzemin; fikir önderlerini, yaratıcı profilleri, akademisyenleri, sivil toplum örgütlerini, girişimcileri davet ederek, fikirlerin çakışmasına, yeni işbirliklerinin şekillenmesine olanak sağlayan organik etki alanları yaratmayı hedefliyor. İçinde yaşadığımız dönemde, tekli diyaloglardan çıkıp çoklu etkileşimlerden beslenebileceğimiz değerler yaratmayı nasıl sağlayabiliriz? Fikirden üretim sürecine her aşamada kolektif olmayı ideal edinen ham:m, zemin’in ilk etkinliğinde yeni işbirliklerine önayak olabilme görevini üstlenerek paydaşlarını ve arkadaşlarını tanışmaya çağırıyor.

ham:m bu iki günde farklı sektörlere kapılarını açarak yeni işbirliklerine olanak sağlayan bir zemin yaratacak. Aynı zamanda; zemin kapsamında 13-14 Eylül tarihlerinden gerçekleştirilecek öğrenci atölyesinden elde edilen çıktılar da, mağaza içerisinde farklı temalarda kurgulanan odalarda hayata geçirilip sergileniyor olacak.

 

Program
28 Eylül 2017

ZEMİN Tanışma
18:00—19:00

ZEMİN Panel
19:00—20:30


ham:m
Ham:m, Muhammet Taşlı ve İdil Özbek tarafından ID-Istanbul kapsamında tasarlanan mekan ve yapılar için obje üretme fikriyle başladı. Markanın koleksiyonlarındaki tüm ürünler, doğal ve kaliteli malzemeler kullanılarak el işçiliği ile üretiliyor. Geleneksel üretim biçimlerini endüstriyel tekniklerle harmanlayarak unutulmaya yüz tutmuş bir değer olan zanaatkarlığa hak ettiği saygıyı geri kazandırmayı amaçlıyor. Zamansızlığı merkezine koyarak günümüzün “kullan-at” tüketim alışkanlıklarına karşı koyan ham:m, malzeme seçimi sayesinde eskidikçe güzelleşen, bir sonraki jenerasyonlara aktarılabilecek mobilyalar tasarlıyor. http://www.hamm.com.tr

ham:m Bomonti
Paşa Mahallesi Hasret Caddesi
No: 53  Şişli İstanbul

istanbul-in-between
Ekim 2016’dan itibaren yayın yolculuğuna başlayan ISTANBUL-IN-BETWEEN, “arada yaşama/üretme/paylaşma” kültürünü, farklı şehirlerden ilham veren yaratıcı profiller ve çağdaş sanat&tasarım dünyasındaki yükselen değerler ile bir araya getirerek özgün içerikler geliştirir. Spontane iletişim ağları üzerinden yaratıcı komüniteler oluşturmaya ve kolektif yayıncılığın gücüne inanan ISTANBUL-IN-BETWEEN, kent hayatı ve kent hayatının bir parçası haline gelmiş kişi ve kurumlardan, sosyal ve kültürel çevresinden beslenir. http://www.istanbulinbetween.com