(Cosentino)’dan IŞILTILI Mücevher Etkisi Yaratan Prexury Yüzeyler!

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, yarı değerli taşlar ve eşsiz kristallerden üretilen yeni Prexury koleksiyonu ile yüzeylerde ışıltılı bir mücevher etkisi yaratıyor

 Mimari ve teknik açıdan yüzeylerde devrim yaratan dünyanın lider kuvars yüzey üreticisi Cosentino, yarı değerli taşlar ve eşsiz kristallerden üretilen Prexury koleksiyonu ile yüzeylerde ışıltılı bir mücevher etkisi yaratıyor. Kuvars, ametist, akik ve yeşim gibi yarı değerli taşların, eşsiz kristallerin ve nadir fosillerin birlikte işlendiği Prexury koleksiyonu, zanaat usulü el işçiliği ve olağanüstü tasarımıyla mutfak, banyo, salon, yatak odası ve farklı alanlarda ışıltılı, zarif ve benzersiz bir görünüm sunuyor. Prexury koleksiyonunun birbirinden değerli renkleri, sipariş üzerine Türkiye’ye getiriliyor.

        Rose Quartz ile feminen vurgular, Amethyst ile sakinleştirici etkiler

Amethyst, Angel Jasper, Classic Quartz, Labradorite, Red Jasper, Retro Petrified Wood, Retro Tiger Iron, Rose Quartz, Smoky Quartz, Carnelian, Wild Agate’den oluşan 11 renk koleksiyonuyla Prexury, kullanıcılar için farklı alternatifler sunuyor. Şifa özellikleriyle ünlü, değerli kuvars taşlarının elle monte edilerek meydana getirildiği Classic Quartz, ortama doğal bir saflık getiriyor. Prexury’nin en çok tercih edilen renklerinden Rose Quartz, feminen vurgular taşıyor. Taba renginden neredeyse siyaha kadar kahverengi tonlarla özdeşleşen Smoky Quartz, doğal toprak rengi görünümüyle koruyucu etkiler yayıyor. Soluk liladan koyu mora, tüm mor tonlarına sahip Amethyst ise ortamda meditatif ve sakinleştirici etkilerde bulunuyor.

Şifa verici özelliğiyle Carnelian, konsantrasyon sağlayan Labradorite

Kanada’ya yakın Labrodor adalarından ismini alan, mavi, mor, altın sarısı ve siyah renklerin muhteşem karışımıyla meydana gelen Labradorite, değişen ışık kırılmalarıyla bulunduğu ortama yoğunluk getiriyor. Yeşilin her tonuna sahip rengiyle doğanın sanatını barındıran Angel Jasper, etrafa kutsal bir enerji yayıyor. Kırmızı-kahve tonlarıyla yarı saydam bir şekilde parlayan Carnelian, doğu kültürlerinde depresyona karşı koruyucu ve şifa verici özelliğiyle öne çıkıyor. Bazı yerli Amerikan kültürlerinden izler taşıyan kırmızı renkte Red Jasper, yeryüzünün derin ve dengeleyici etkilerini gösteriyor. 1970’lerden ilham alınarak tasarlanan, Retro Tiger Iron’da, kaplan simgesini yansıtan taşlar dikey şekilde ustaca yerleştiriliyor. Parlak mavi renkte olan Wild Agate, mücevher etkisi gösteren büyük kristallerden meydana gelen yapısıyla çarpıcı bir görünüm sunuyor. Koleksiyonun son parçası Retro Petrified Wood ise taşlanmış ahşaptan oluşan görünümüyle enfes bir doğal etki yaratıyor.


 Cosentino Group Hakkında:
Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Grup, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir şirkettir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Grup, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıradışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton®, Eco by Cosentino® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi olan Cosentino Grup, 1 milyon m² kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürün ve markalarını 20’den fazlası kendine ait tesislerde olmak üzere, 80’den fazla ülkede satışını gerçekleştirmektedir. Cosentino Grup satışlarının %90’ı uluslararası pazarlardan gelmektedir.