Kerim Bertrand, (REIDIN)’in yeni CEO’su olarak atandı!

Gelişmekte olan ülkelerde gayrimenkul sektörü ile ilgili kapsamlı ve derinlikli analitik bilgiler sunan REIDIN’de üst düzey bir atama gerçekleşti. REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden sorumlu olarak REIDIN CEO’luğuna atandı. 

Uluslararası yatırım fonlarından yerel bankalara, finansal kurumlardan emlak şirketlerine, devlet kurumlarından geliştiricilere kadar ilgili tüm sektör profesyonellerinin tercihi haline gelen REIDIN’de, Yönetim Kurulu’nun yeniden yapılanması kapsamında yeni CEO ataması yapıldı.

Doğuş Grubu’nun önemli bir teknoloji yatırımı olan REIDIN, 2006 yılında iki Türk girişimci olan Ahmet Kayhan ve Mehmet Erkek tarafından Dubai’de kuruldu. Kurucu ortağı olduğu REIDIN’de yaklaşık 10 yıldır CEO’luk görevinini de yürüten Ahmet Kayhan, CEO koltuğunu Kerim Bertrand’a bıraktı. Yeni yapılanmada İcra Kurulu Başkanlığını sürdürecek Ahmet Kayhan, aynı zamanda  Yönetim Kurulu’nda yer almaya da devam edecek. Veri araştırma sektöründe yenilikçi bir üst yönetici geçmişine sahip olan Bertrand, yeni görevinde REIDIN Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri operasyonlarından ve genişlemeden sorumlu olacak.

REIDIN olarak gelişmekte olan ülkelere ve yenilikçi veri analitiği çözümlerine odaklandıklarını belirten REIDIN İcra Kurulu Başkanı Ahmet Kayhan, “Kurulduğumuz günden bugüne, gayrimenkul sektörü ile ilgili yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce kuruma, ihtiyaç duydukları pazar verileri ve analizleri sunmaktayız. REIDIN, dünyada ilkkez sadece gelişmekte olan ülkelere odaklanan gayrimenkul bilgi şirketidir. Amacımız bundan sonra bu hizmetleri ve ürünleri daha da geliştirmek ve uluslararası yeni pazarlara açmak. Kerim Bertrand bu anlamda uzun süredir birlikte çalıştığımız ve güvendiğimiz bir isim” dedi.

Kerim Bertrand

REIDIN yeni CEO’su Kerim Bertrand ise, “REIDIN’in, Türkiye çapında toplam konut gayrimenkullerinin yüzde 98’ini kapsayan incelemeleri ve yüzde 90’dan fazla doğruluk payı sunan güçlü data serileri ile gayrimenkul sektöründe güvenilirliğini kanıtlamış bir şirket.İhtiyaçlar doğrultusunda çeşitlendirdiğimiz çalışmalarımızla özellikle Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri gayrimenkul sektörlerinin gelişimine büyük katkıda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda finansal verilerin destekçisi ve tamamlayıcısı niteliğindeki gayrimenkul verilerimizle birlikte, yapmış olduğumuz yeni geliştirmeler sayesinde Konumsal Analiz ve Büyük Veri Analitiği alanlarında Türkiye ve Gelişmekte Olan Ülkelerin öncü şirketleri arasında yeralmayı da hedefliyoruz” dedi.

 Kerim Bertrand
1994 yılında Paris Dauphine Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Bertrand, Paris Panthéon-Assas Universitesi Uluslararası Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kariyerine Indosuez yatırım bankasında Ekonomist olarak başlayan Bertrand, daha sonra FTSE-250 endeksi İngiliz grubu Euromoney PLC’nin bir yan kuruluşu olan ISI Emerging Markets’te 14 yıl farklı sorumluluklar üstlendi. 2000-2006 yılları arası şirketin New York merkez ofisinde Kuzey Amerika Satış Direktörü, 2006-2011 arası Türkiye Ülke Müdürü ve 2010-2011 yıllarında da Ortadoğu ve Afrika Bölge Müdürü olarak çalışarak şirketler arası elektronik bilgi bankacılığı sektöründe güçlü bir deneyim edindi. 2012 ve 2015 yılları arasında bir başka FTSE-250 şirketi olan İngiliz fuar ve etkinlik devi UBM Grubu’nun Türkiye Genel Müdürü olarak ofisin kuruluşundan kâra geçiş sürecine kadarki dönemi başarıyla yönetti. Bertrand, son olarak Doğuş Holding’in başka bir yatırımı olan The Related Digital Marketing grubunda COO olarak görev aldı. Evli ve bir çocuk babası olan Bertrand, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dillerini biliyor. Amatör denizci ve özel pilot lisanslarına sahip olan Bertrand, Propeller Club İstanbul Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.

REIDIN:
REIDIN, gayrimenkul sektörü ile ilgili analitik veriler üreten, geliştiricilerin, finansal kurumların, yatırım şirketlerinin, analistlerin, değerleme, danışmanlık ve emlak şirketlerinin ihtiyaç duyduğu bilgi, analiz ve araştırma bilgilerini abonelik ile sunan bir bilgi servisidir.Servisi kullanan şirketler; emlak arz/talep ve fiyat verilerinin analizinde, yer seçiminde, piyasaları anlık olarak takip edip, anlamakta, kısa, orta ve uzun dönem stratejiler geliştirmekte, piyasa ile ilgili tahminler yapmakta, satışlarını arttırmakta, rekabet unsurlarını tespit etmekte ve maliyetlerini düşürmekte faydalanmaktadır.