(OYAK Çimento Grubu), DÜNYA ÇİMENTO BİRLİĞİ’ne katıldı…

OYAK Çimento Grubu, 26 ülkeden temsilcilerin yer aldığı Dünya Çimento Birliği’nin kurucu üyesi oldu. 

Dünya Çimento Birliği (World Cement Association – WCA) Türkiye’den OYAK Çimento Grubu’nun, hızla büyüyen uluslararası üyelik ağına katıldığını duyurdu. Yakın zaman önce kurulan Birlik, 26 ülkeyi kapsayan üye ve temsilci ağı ile büyümeyi sürdürüyor.

Dünya Çimento Birliği Genel Sekreteri Norman Greig, OYAK Çimento’nun küresel çimento topluluğuna katılımı nedeniyle çok memnun olduklarını belirtirken, “Çimento endüstrisini dünya çapında tanıtmak ve endüstrideki en iyi uygulamaları paylaşmak için OYAK Çimento ve diğer üyelerimizle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yıllık 11,3 milyon ton ile Türkiye’nin tüm klinker üretiminin yüzde 15,3’ünü gerçekleştiren OYAK Çimento, Türkiye’deki 10 üretim tesisi ile yılda 14,5 milyon ton üretim gerçekleştiren ve kapasite bazında Türkiye’nin lideri konumunda bulunan çimento üreticisidir.


Dünya Çimento Birliği:
Dünya Çimento Birliği, çimento endüstrisi ve ilgili paydaşlarını temsil etmek ve tanıtmak için küresel olarak çalışan tek kurumdur. Çimento sanayiinin tüm segmentlerinden gelen üyeleri, Dünya Çimento Birliği aracılığıyla tüm dünyada tek çatı altında toplanmaktadır.

Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu ve WCA Dünya Çimento Konferansı 11-12 Aralık 2017 tarihlerinde Le Meridien Hotel, Piccadilly, Londra’da yapılacaktır.