LAMİNAT PARKE USTA SEMİNERLERİ” Çorum ve Balıkesir’de gerçekleşti…

Ağaç bazlı panel sektörünün lideri Kastamonu Entegre’nin, nitelikli parke ustası yetiştirmeye yönelik gerçekleştirdiği “Laminat Parke Usta Seminerleri”nin yeni durakları Çorum ve Balıkesir illeri oldu. İlk kez Balıkesir’de gerçekleşen seminerin katılımcıları arasında yer alan kadın parke ustası, eğitim sonunda hediye edilen beş tabletten birinin sahibi oldu.

Kastamonu Entegre, yurt çapında gerçekleştirdiği kapsamlı seminerler ile sektörüne değer katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana pek çok ilde gerçekleştirdiği seminerler dizisi kapsamında bayi ve parke ustalarıyla buluşan uzman ekip, teorik ve pratik eğitimler gerçekleştirerek, deneyimlerini katılımcılara aktarıyor. Bu sene Eskişehir, İskenderun, Tebriz ve Bursa’da geniş katılım ve yoğun ilgiyle karşılanan seminer dizisi, Temmuz ayında Çorum ve Balıkesir’de gerçekleşti. Yaklaşık 100’er katılımcı eşliğinde gerçekleşen seminerlerin Balıkesir ayağı, ilk kez bir kadın parke ustasını ağırladı.

Kastamonu Entegre kurumsal tanıtım ve laminat parke hakkında teorik bilgilendirme ile başlayan seminerler uygulama eğitimiyle devam etti. Eğitim esnasında yapılan çekilişle 5’er kişiye tablet hediye edilirken, eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar, sertifika ve usta kartı sahibi olacak. Seminerlerin bir sonraki ayağı Ağustos ayında Trabzon ve Erzurum’da gerçekleşecek.

Kadın parke ustalarına bir çağrıda bulunan Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör“Sektörümüze değer katmaya yönelik attığımız adımların ve gerçekleştirdiğimiz projelerin başarılı neticelerini görmek bizleri mutlu ediyor. Her ilde yoğun bir ilgiyle karşılaşan eğitimlerimize kadın parke ustalarının da katılımı bizleri son derece memnun etti. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcımıza gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür ediyoruz. Bildiğiniz üzere eğitimlerimiz yıl sonuna kadar devam ediyor. Seminerlerimize tüm parke ustaları davetlidir” dedi.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5,8 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 400 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya, İtalya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 18 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 700 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.keas.com.tr