(Tureks Stone)’dan AQUAFORTE koleksiyonu…

Dekorasyonda doğal yaşam trendine öncülük eden Tureks Stone, yeni koleksiyonunda Osmanlı motiflerini aquaforte tekniği ile mermere uyguluyor.

Tureks Stone, Aquaforte koleksiyonunda yer alan  rengarenk ürünleriyle banyoları baştan yaratıyor. Banyo dekorasyonu için en ideal ve sağlıklı tasarım malzemesi olan mermeri, doğadan renkler ve Osmanlı tekstil motifleri ile buluşturarak özgün bir çizgi yakalayan Tureks Stone, banyolara gözalıcı bir görünüm kazandırıyor.

Dünyada jeans ve kumaş üretiminde kullanılan bitkisel pigmentlerle boyanmış İndigo serisi ile Osmanlı motiflerinin aquaforte tekniği ile mermere uygulanıp bitkisel boyalar veya altın yapraklarla kaplanmasıyla doğan Textile serisi, firmanın dünya çapında yoğun ilgi gören ürünleri arasında yer alıyor.

Farklı dekorasyon tarzlarıyla yüksek uyum yakalamayı başaran Tureks Stone’un Aquaforte koleksiyonu; Ottoman Textile Gold, Ottoman Textile İndigo, Ottoman Textile Ocra ve Ottoman Textile Rose modellerinin yanısıra, pençeli renk ve lekelerden oluşan İris ve Chesnut Tourillon, Ocra, İndigo ve Coal olmak üzere 15 farklı seriden oluşuyor.

Banyoların farklı boyutları göz önüne alınarak 10×10, 10×30.5, 30.5×30.5 ve 30.5×61 cm ebatlarında üretilen özel koleksiyon, banyolarda alışılagelmiş beyaz mermer kullanımına çarpıcı bir alternatif sunuyor.


Tureks Stone:
1982 yılından bu yana Türkiye mermer sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak faaliyet gösteren Tureks Stone, başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünya genelinde trend yaratan üstün kaliteli mermer, karo, plaka, mozaik gibi ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Dört büyük üretim tesisi, 400 uzman çalışanı ve 80’in üzerinde lisanslı ocağı ile faaliyet gösteren ve hızla büyüyen Tureks Stone, dünyanın en ileri üretim teknolojilerini kullanmakta ve çıkarılan doğal ürünleri spesifikasyonlarına uygun işlemektedir. Türkiye genelinde bulunan ocakları sayesinde doğal taş koleksiyonunun zenginliği ve renkliliğiyle de öne çıkan Tureks Stone, Türkiye’nin en köklü ve en gelişmiş mermer karo ve mermer plaka üreticisidir. Tureks Stone’un referansları arasında New York Trump Plaza, Miami Merrick Plaza, Las Vegas Bellagio Casino gibi yapılar bulunmaktadır.