Dış cephelere renk özgürlüğü: (Baumit) PuraColor

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri kadar dış cephe boya ve kaplamlarında iddialı bir ürün çeşitliliğine sahip olan Baumit, yeni ürünü PuraColor ile renklerin özgürce kullanımına olanak tanıyor.

Akrilik esaslı olarak üretilen Baumit PuraColor, örtücülüğü ve uzun ömürlülüğü geliştirilmiş, performansı artırılmış bir ürün. Avrupa’nın dış cepheler için en geniş renk sistemi Baumit Life’ın renk yelpazesinde bulunan 888 rengin 852 adedi PuraColor ile cephelere renk çeşitliliği getiriyor.

Baumit Cool Pigment teknolojisine sahip PuraColor ile ayrıca ısı yalıtım sistemleri üzerine en koyu renk tonlarındaki 44 adet rengi uygulayabilmek mümkün.

Aynı dış ortam sıcaklıklarında, koyu renkler daha fazla ısınır.

Cool Pigment özellikle koyu renkler için geliştirilmiş özel bir siyah renk pigmentidir. Koyu renklerin üretilmesinde yoğun olarak kullanılan siyah renk pigmenti, yansıtıcı özelliği ile koyu renkli cephelerin fazla ısınmasını engelliyor. Böylece yüzeyler serinliğini koruyor ve üzerine uygulama yapıldığında ısı yalıtım sisteminin zarar görmesini önlüyor.

İyi derecede su buhar geçirgenliği ve su iticiliğe sahip Baumit PuraColor ile renkli, temiz, sağlıklı ve dayanıklı cepheler yaratabilirsiniz.