(Art!SPACE Gallery)’de: “İstanbul’dan İzler”

Dominique Barreau, "Maslak"

42 Maslak Art!SPACE Gallery, Gama Art Gallery işbirliğiyle dört ayrı sanatçının İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getirdiği “İstanbul’dan İzler” adlı sergisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Gama Art Gallery’nin Dominique Barreau, Eric Peyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in eserlerinden oluşturduğu “İstanbul’dan İzler” adlı karma sergi, 15 Haziran’da Art!SPACE Gallery’de açılıyor.

Sergide eseri yer alacak sanatçılardan Dominique Barreau önemli bir çağdaş sanatçı, Eric Peyret ise İtalya, Körfez ülkeleri ile Avustralya’da sergileriyle, Brezilya’da ise büyük çapta duvar resimleri ile tanınıyor. İki sanatçı geçen yıllarda Gama Art Gallery’nin davetlisi olarak farklı zamanlarda İstanbul’a geldiler ve İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yaptılar. İstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri resimlerine aktardılar.

Eric Peyret, “Night, Levent”

Gama Art Gallery’nin dört ayrı sanatçının İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmaları bir araya getirdiği sergide Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in çalışmaları da yer alıyor. Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı sergi, 15 Ağustos’a kadar 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de görülebilecek.