(40. Yapı Fuarı İstanbul)’da ALTIN MIKNATIS Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Bir Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul geleneği haline gelen Altın Mıknatıs “Stand Tasarımı Ödülleri” 24 Mayıs Çarşamba günü verildi.

Bu yıl stand tasarımıyla markalarını ve ürünlerini ziyaretçiler için bir çekim noktasına dönüştüren firmalardan Gentaş, Ytong, Ege Seramik, Akgün Group, Feltouch Altın Mıknatıs Ödül’ünün sahibi oldu.

Birinci ödül  tasarımı Redpin Designworks’e, mimar Ozan Önal’a ait, Gentaş’ın standına verildi. Stand Gentaş’ın fuarda tanıtımını yapmak istediği yeni ürünlerini ön plana çıkarmak amacıyla tasarlandı.

İkinci ödül Mimar İdil Banu Özcan’a ait YTONG standına verildi. Multipor markasını ve ürün deneyimini ön plana çıkartan, farklı ziyaretçi profilleri ve beklentileri ile çok yönlü ilişki kurabilen, marka imajını yalın ama güçlü şekilde yansıtan bir stand tasarımı yapıldı.

Üçüncülük ödülü tasarımı Mimar Zafer Han’a ait Ege Seramik standına verildi. Bu standda ürünlerin tek tek gösterilmesi yerine ürünün ait olduğu canlı mekanlar yaratıldı.

YEM Fuarcılık Özel Ödülü ise tasarımı Mimar Çağrı Özalp ve T Tanıtım Mimarlık’a ait Akgün Group’a verildi. Standın tasarımı seramiğin hayatın her alanında kullanıldığını göstermek amacıyla oluşturuldu.

Mansiyon Ödülü tasarımı Kerem Özmen’e ait Feltouch’a verildi. Stantta akustik ürünlerin performansını ortaya çıkaracak deneyim alanlarıyla malzemenin daha yakından tanınması sağlandı.