Mimarlar, (Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul) kapsamında Küçükçekmece Belediye Binası’nı Gezdi!

40.Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul kapsamında ITE Turkey, YEM Fuarcılık ve Binat İletişim ve Danışmanlık tarafından mimarlar için düzenlenen gezinin ikinci gününde Küçükçekmece Belediye Binası rehber eşliğinde gezildi.

ITE Turkey, YEM Fuarcılık ve Binat İletişim ve Danışmanlık, 40. Yılında Yapı Fuarı’na İzmir ve Ankara’dan katılan mimarlar için iki günlük özel bir program hazırladı.

Programın ilk gününde havaalanında karşılanan mimarlar Erken Dönem Cumhuriyet Mimarlığı’nın modernist örneklerinden biri olan Florya Atatürk Deniz Köşkü’nü ziyaret etti. Gezinin ardından fuar alanına gelen mimarlar, Ward Massa’nın “Atık: Geleceğin en heyecan verici yeni yapı malzemesi” başlıklı semineri de izleme fırsatı buldu. Akşam ise fuar kokteyline katıldılar.

 

 

İkinci gün ise Küçükçekmece Belediye Binası gezisi ile başladı. Eke Mimarlık‘tan Seçil Şavklı, Tarkan Oktay Mimarlık‘tan Tarkan Oktay, di Studio‘dan İlker Özdel, M artı D Mimarlık‘tan Dürrin Süer, Hilmi Güner Mimarlık‘tan Eda Pelin Alpaslan, Boyut Mimarlık‘tan Bozkurt Gürsoy Trak, Tülin Çetin Mimari Tasarım‘dan Tülin Çetin, P Mimarlık‘tan Mustafa Ergin Peker‘den oluşan gezi ekibini Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu karşıladı. Ardından mimarlar Küçükçekmece Belediyesi Fen İşleri’nden Tuncay Gürcan’ın rehberliği eşliğinde binayı dolaştı, teknik, mimari detaylar, proje süreci hakkında bilgi aldı.

Gezinin ardından fuara dönen mimarlar, stantları gezip fuar etkinliklerini takip etti.

Fotoğraflar: Ayşin Güner