Çayyolu Semt Meclisi GÖNÜLLÜLERİ, 23 Mayıs 2017 Salı günü (Mimarlar Derneği 1927)’de…

“Gezi’den sonra ‘Yarın’dan önce…” başlıklı sunum, 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 19:30’da Çayyolu Semt Meclisi gönüllüleri tarafından Mimarlar Derneği 1927’de gerçekleştirilecek. Sunumun içeriği şöyle açıklanıyor:

“SUNUM, daha iyi yerine FARKLI, dün yerine YARIN, anlatmak yerine ANLAMAK, nitelik yerine NİCELİK, insan yerine TOPLUM, genel yerine YEREL, semt sakinliği yerine SEMT SAHIPLİĞİ kavramları çerçevesinde şekillenecektir.

SEMT MECLISI Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye, duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katilim, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan Kent Konseylerinin çalışma usul ve esasları 08.10.2006 tarih ve 26313 sayılı  Resmi Gazetede yayınlanan “Kent Konseyi Yönetmeliği” ile düzenlenmiştir.

Çankaya Kent Konseyi de, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76. maddesinde belirtilen hedefler doğrultusunda; 13 Ekim 2009’da Çankaya ilçesi sorunlarını ele almak, yerel yönetimlere ve karar alma süreçlerine halkın katılımını sağlamak, kentin kalkınma, gelişim ve eylem planlarını hazırlamak, bu planların hayata geçirilmesi için belediye yönetimi ile koordinasyonu sağlamak, yerel demokrasinin gelişim ve yerleşimine katkıda bulunmak amaçlarıyla kurulmuştur.

Ahmet Taner Kışlalı, Alacaatlı, Çayyolu, Dodurga, Konutkent, Koru, Mutlukent, Ümit, Yaşamkent mahallerinin tümünü kapsayan Çayyolu Semt Meclisimiz ise Çankaya Kent Konseyi şemsiyesinde çalışmalarına devam eden Seyranbağları, Kırkkonaklar, Birlik, Çiğdem, Sokullu’dan sonra altıncı Semt Meclisi olarak 16 Şubat 2014 tarihinde ilk Genel Kurulunu yaparak kurulmuştur.

Gezi direnişi sürecinde ülkemizin bir çok noktası ile birlikte Çayyolumuz’da da yaratılan dinamizm ile semtimizin geleceğine sahip çıkarak Çayyolumuz’un ÖZGÜR, DEMOKRAT, SAĞLIKLI, HUZURLU, MUTLU geleceğini hep birlikte şekillendirebilmek için Çayyolu Semt Meclisi gönüllüleri olarak (Engelli, Kadın, Genç, Çevre ve İmar Uygulamaları, Ulaşım Hakkı, Eğitim Hakkı, Hayvan Hakları, Sağlık ve Spor) Çalışma Gruplarında çalışmaya devam ediyoruz.”