HERITAGE İSTANBUL, 7.236 Ziyaretçiyi Ağırladı…

Türkiye’de restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan tek fuar olan HERITAGE İSTANBUL, 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da 7.236 ziyaretçi ve 79 katılımcı firmayı ağırladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü desteği ile TG EXPO tarafından organize edilen HERITAGE İSTANBUL, Kültürel Miras eğitimi-yönetimi, envanterde yeni yöntemler, sergileme ve teşhirde yeni araçlar, arkeoloji, restorasyon ve müzecilik teknolojileri ana başlıklarında gerçekleştirildi. Fuar üç gün boyunca eş zamanlı konferanslarla dünyadan ve Türkiye’den ulusal ve uluslararası duayenleri, kurum temsilcilerini ve uzman akademisyenlerden oluşan yaklaşık 87 ünlü konuşmacıyı ağırladı.

TG Expo olarak önümüzdeki dönemde gerek yurt içi gerekse yurt dışında “Kültür Mirası” konulu projeler gerçekleştireceklerini belirten TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız, “TG Expo olarak 2008 yılından beri uluslararası fuarcılıkta edindiğimiz tecrübe ile uluslararası standartları Türkiye’ye getirmek amacıyla bu yıl yurt içi fuarcılık sektörüne giriş yaptık. Portföyümüze aldığımız fuarlar arasında Heritage İstanbul gibi kültürel mirasa sahip çıkan ve bu bilincin ülkemizde gelişmesine imkan veren bir fuarın olması gerçekten gurur verici. 2015 yılında düzenlenen ilk Heritage Fuarı 975 m² alanda, 68 firma ve 48 konuşmacının yanı sıra 6 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı. Bu yıl fuar daha da büyüdü. 1800 m² alanda, kurumsal, sivil toplum kuruluşu ve özel sektörden 79 katılımcı, miras sohbetleri de dahil olmak üzere 87 konuşmacı ve 7.236 ziyaretçiyi ağırladık. Kültürel mirasın korunması konusunda fuarların önemi gerçekten çok büyük. TG Expo olarak uzun yıllar Heritage İstanbul Fuarı ile bu sektörün gelişimine destek vermeye devam edeceğiz. Ayrıca 2017 ve 2018 yıllarında Heritage konusunda yepyeni projeleri hayata geçireceğiz. 2018 yılında Heritage Awards ödüllerimiz olacak. Bunun yan sıra Türkiye’nin Heritage platformunu uluslararası alana taşımak istiyoruz. 2018 yılı içinde Abudabi’de Müzecilik ve Sergileme Teknolojileri, İskenderiye’de ise Heritage Alexandria adı altında Kütüphane ve Arşiv Teknolojileri fuarları planlıyoruz” dedi.

Detaylı bilgi için www.expoheritage.com