Bademlik Tasarım Festivali (Kılıçoğlu) ANA SPONSORLUĞU’nda Gerçekleşti…

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen ve bu yıl 5’incisi gerçekleşen Bademlik Tasarım Festivali’nin ana sponsoru Kılıçoğlu Kiremit oldu.

28-29-30 Nisan’da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin Bademlik yerleşkesinde yapılan ve Kılıçoğlu firmasının ana sponsoru olduğu etkinliğin bu yılki teması “5N 1Müdahale”ydi. Festivalde farklı tasarım disiplinlerini bir tema altında toplayan, profesyonel atölye yürütücüleri ve gönüllü katılımcılar eşliğinde birçok atölye çalışması yapıldı.

KILIÇOĞLU STANDINA İLGİ BÜYÜKTÜ

Festival bu yıl katılımcıları kentsel müdahaleleri, kente müdahil olmanın boyutlarını tartışmak için bir araya geldi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden etkinliğe katılan mimarlık ve tasarım öğrencileri Kılıçoğlu çatı uygulama standına büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler, BTF’17’de katıldıkları atölyelerin yanı sıra Kılıçoğlu Standı’ndan çatı sistemleri ve ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Geleceğin mimarları çatı uygulaması yaparak çatıyı yerinde öğrendi.

TEORİK OLARAK BİLDİKLERİNİ PRATİĞE DÖKTÜLER

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Alihan Tuncay festival ve Kılıçoğlu standı ile ilgili “Kılıçoğlu standı bizim için eğitici ve eğlenceliydi. Derslerde teorik olarak işlediğimiz çatı yapısını deneyimleyerek öğrenme fırsatımız oldu. Çatılarda kullanılan malzemeleri dokunarak tanıdık” dedi.

Festivalin ikinci günü düzenlenen ’Modern Mimaride Kiremit Kullanımı’ konulu söyleşide. Mimar Tunga Çağlayan ve geleceğin mimarları kiremidin yüzyıllardır kullanılan bir malzeme olarak günümüzde de kullanımı ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Bademlik Tasarım Festivali’ne şimdiye kadar 600’ün üzerinde öğrenci ve 60 atölye yürütücüsü katılım gösterdi. 2013 yılından bu yana düzenlenen ve katılımın her yıl arttığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.


Megaron:
Megaron Çatı Teknolojileri, ileri teknoloji ve bağlı ekipmanları, renkli ve mükemmel alternatifleri dahil olmak üzere, tek merkezden entegre çözümler sunan, Kılıçoğlu’nun çatı teknolojileri markasıdır. Megaron Çatı Teknolojileri kiremit üretiminde 1927’den beri gelen tecrübesiyle Türkiye’nin lider markası Kılıçoğlu markasının güvencesi altındadır.
Megaron Çatı Teknolojileri özgün ve profesyonel Uzman Bayi ağı, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çatınıza uygun anahtar teslim uygulamalar yapar. Tam otomatik İsveç ve İtalyan teknolojisi ile kurulan Megaron Üretim Tesisi’nde üretilen Megaron S ve Megaron V kiremitler, çift kat yüzey kaplama teknolojisi, farklı renk seçenekleri, geniş aksesuar çeşidi ve AB standardında ambalajıyla piyasada. Çatı uzmanlık gerektiren ve bütünsel olarak çözümlenmesi gereken bir yapıdır. Megaron Çatı Teknolojileri ısı ve su yalıtımı için sunduğu bütünsel çözümlerle çatı ile ilgili tüm sorularınıza cevap verir.