(Koleksiyon)’dan Modüler Oturma Sistemi: Calder

Koleksiyon’un “Kendini Kurgulayan Çalışma Alanı” teması altında sunulan yeni tasarımlarından Calder, modüler bir oturma sistemi olarak kullanıcıyla buluşuyor. Calder, çalışma alanları, otel, hastane bekleme alanları gibi ortak alanlara yeni bir yorum getiriyor.

Koleksiyon’un yeni tasarımları arasında yer alan ve Studio Kairos imzası taşıyan modüler oturma sistemi Calder, üç farklı puf ünitesinden oluşan ve kullanıcısının ihtiyacına göre 40’ın üzerinde farklı kombinasyonun oluşturulmasına olanak sağlayan yapısıyla dikkat çekiyor. Puf ünitelerinin her biri aynı renkte olabileceği gibi farklı renklerde seçilerek kullanıldığı mekana uyumlu hale gelebiliyor.

Tasarımı fonksiyonellikle birleştiren yapısıyla dikkat çeken Calder, son dönemde mobilya ve tasarımda ihtiyaç haline gelen teknoloji üniteleriyle entegre edilebilen yapısıyla da yaşam alanlarına kimlik kazandırıyor. Calder’in enerji prizi, USB, HDMI ve Ethernet soketi gibi enerji ve güç donanımlarına sahip olması ürünü teknoloji yönünden destekleyen unsurlar arasında geliyor. Ayrıca puf yüzeyinde yer alan tepsi, aksesuar ve elektronik eşyaların kullanımını destekliyor.

Design Turkey’den “Üstün Tasarım Ödülü”

Yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanan Calder, sadece kullanım ve fonksiyonelliğiyle değil tasarımıyla da göze çarpıyor. Fonksiyonel yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Calder, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görülerek başarısını ödülle taçlandırdı.


Koleksiyon:
Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak İngiltere’den New York’a dünyanın 20’yi aşkın uluslararası noktasında faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir.

Detaylı bilgi için: www.koleksiyon.com.tr