(Şişecam Topluluğu)’na ENERJİ VERİMLİLİĞİ Alanında Uluslararası Ödül

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel üretim alanlarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, enerCON-2017-Berlin tarafından düzenlenen ‘Enerji Yoğun Sanayiler ve Enerji Verimliliği Konferansı’ndan ödülle döndü. Enerji verimliliği projelerinin değerlendirildiği ve bu yıl altıncısı düzenlenen enerCON 2017’de Şişecam Topluluğu’nun  “Atık Isı Geri Kazanım” projesi uluslararası ödül almaya hak kazandı.

Şişecam Topluluğu, Düzcam Grubu Mersin Fabrikası’nda hayata geçirilen Organik Rankine Çevrimi, Atık Isı Geri Kazanım projesiyle yaptığı başvuru ile üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. Avrupa’nın önde gelen enerji yöneticileri, uzman, danışmanlar ve sanayi temsilcilerinden oluşan yaklaşık 150 kişinin katıldığı konferansta, enerji verimliliği iyi uygulama örnekleri, enerji trendleri ve inovatif çözümler ile ilgili sunuşlar katılımcılar ile paylaşıldı.


Ener.COM Europe Konferansı:
Ener.COM Europe konferansı enerji ve çevre alanlarında 150’den fazla profesyoneli, networking ve  karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak,  sektörün ana gündem maddelerini, bilgi paylaşımı ve yeni işbirlikleri hedefleriyle buluşturan bir platform.

Şişecam Topluluğu:
Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğudüzcam, cam ev eşyası, cam ambalajvecam elyafıgibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 21 binden fazla çalışanı,13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir. | www.sisecam.com.tr