(Kastamonu Entegre)’den Technotop, TSE BELGESİ almaya hak kazandı!

MDF, yonga levha ve laminat parke üreticisi Kastamonu Entegre’nin Romanya tesislerinde üretilen Technotop markalı mutfak tezgahı ürünü, TSE (Türk Standartlarına Uygunluk) Belgesi almaya hak kazandı. Kastamonu Entegre bu belgeye sahip ürünleri ile sektöründe ilk ve tek firma olarak öncülüğünü koruyor.  

Kastamonu Entegre’nin yüksek teknoloji ile modern tesislerde ürettiği, mutfak ve banyo gibi alanlara yenilik getiren neme dayanıklı tezgah markası Technotop’un kalitesi tescillendi. Belge ile Kastamonu Entegre, “Yüksek Basınç Laminatı (HPL)” veya “Sürekli Basınç Laminatı (CPL) Kaplanmış Levhaları” içeren laminat tezgahlara yönelik TSE standardının oluşturulmasına önemli katkılarda bulundu. Belge, sektöründe ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

Mutfak ve banyo tezgahı dışında ofis masaları, restorantlar, kafeterya masaları ve bankolarda da tercih edilen Technotop tezgahlar, üst yüzeyde kullanılan koruyucu tabaka ile kaplı dekoratif laminat ve alt yüzündeki özel bariyer kağıdı ile nemden ve sudan korunma özelliği ile öne çıkıyor. Bu özelliği ile mutfak ve banyo gibi hijyenin çok önemli olduğu yerlerde mükemmel bir seçim oluşturuyor. Aynı zamanda, çizilmeye, sıcaklığa, buhara, lekeye, çarpmaya ve aşınmaya karşı direnç gösteren Technotop tezgahlar, kolay temizlenebilir oluşu sayesinde yoğun talep görüyor.

Haluk Yıldız

Technotop markasının TSE Belgesi almasının gururunu yaşadıklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Markalarımızın kalitesi tescillenmeye devam ediyor. Daha önce Glossmax High Gloss Levha markalı ürünlerimiz ile TSE Belgesi’ne sahip olan ilk ve tek firma olmuştuk. Şimdi de Technotop markamızın aldığı bu belge ile sektörde bir kez daha öne çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ürünlerimizin tescillenen kalitesini dünyaya taşımaya devam edeceğiz” dedi.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 16 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 90 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 700 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.  www.keas.com.tr