“Sarıyer’de Bir Hatırlatıcı: RENK” Atölye Sergisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde…

3.İstanbul Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Programı” kapsamında PETRA The Flooring Co. ve Binat İletişim & Danışmanlık tarafından düzenlenen ve bienal süresinde PETRA’nın Sarıyer’deki binasında yer alan “Sarıyer’de Bir Hatırlatıcı: Renk” sergisi 13 Nisan- 21 Nisan 2017 tarihleri arasında Mimar Sinan Üniversitesi’nde ziyarete açık olacak. Sergi kapsamında 13 Nisan Perşembe günü 15.30’da Nevzat Sayın, “Mimaride Renk Üzerine…” başlıklı bir konferans verecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyeleri Ayşegül Kuruç ve Aylin Ayna tarafından yürütülen; mimarlık fakültesi öğrencileri ve mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleştirilen renk atölyesinin sonuç ürünlerinden oluşan serginin kaideleri Nilüfer Kozikoğlu tarafından PonceBloc kullanılarak tasarlandı ve üretildi.

Görsel duyum olan rengin, hatırlama, hissetme ve bağ kurma ile ne denli ilişkili olduğunu saptamayı amaçlayan, İstanbul gibi çok katmanlı bir şehrin yine kendisi gibi çok katmanlı yapıya sahip semtlerinden biri olan Sarıyer’de gerçekleşen renk atölyesinin sonucunda öğrencilerin ve semtlilerin fotoğrafları ve bu fotoğraflar üzerinden tanımlanan renkler ile hazırlanan kartela içinden seçilen 9 çalışmadan oluşan sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’ne taşınacak.

renkatolye.wordpress.com

13 Nisan 2017

15.30 Nevzat Sayın, “Mimaride Renk Üzerine…”

18.00 Sergi Açılışı