(sahibinden.com): “Ünalan’da konut fiyatlarındaki artış yüzde 50’yi geçti.”

İstanbul Anadolu Yakası’nın tarihi ilçelerinden Üsküdar’ın Ünalan Mahallesi, hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleriyle yeni yüzüne kavuşmaya hazırlanırken merkezi yerleşim birimlerine yakınlığı ile de İstanbul’un gözde bölgelerinden biri haline geldi.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre Ünalan’da satılık ve kiralık konut fiyatlarındaki artış, son üç yılda yüzde 50’yi geçti. Metrobüs ve metro hattına yakınlığı, önemli karayollarının geçiş güzergahında bulunması, bölgede kurulan üniversite ve yapım aşaması devam eden bir AVM projesi ile Ünalan’ın, Anadolu Yakası’ndaki değerinin yükselişi konut fiyatlarına da yansıdı.

Endeks verilerine göre son üç senede Ünalan’da satılık konut fiyatları yüzde 55,79 oranında artarak ortalama 502 bin 396 TL’den satışa sunuldu. Kiralar ise yüzde 65,55 oranında arttı ve  ortalama 1.583 TL’ye ulaştı.


sahibinden.com:
Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Mart 2017’de ayda 42,6 milyon aktif kullanıcının, 263 milyon kez ziyaret ederek, 8 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 500’den fazla çalışanı, 5 milyondan fazla aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.