“Doğal Taş”a Hayat Verecek YETENEKLER Aranıyor!

İMİB’in “Taşa Hayat Ver” sloganı ile bu sene 6.’sını düzenlediği doğal taş tasarım yarışması başladı. Profesyoneller ve öğrencilerin katılabileceği yarışmaya başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)’in doğal taşı tanıtmak ve kültür sanat hayatımıza destek vermek amacıyla düzenlediği yarışmanın 6.sına başvurular başladı. Mottosu “Taşa Hayat Ver” olan yarışma profesyonellere ve öğrencilere açık ve başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Yarışmanın konusu; doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını artırıcı ve özendirici yeni tasarım ve yeni ürünlerin ortaya konması olarak açıklandı. Yarışma, ‘Yer Döşemesi ve Duvar Kaplaması’, ‘Otel Lobisi ve AVM Girişi’, ‘Türk Hamamı ve Banyo’ ve ‘Dekoratif Ürünler’ olmak üzere 4 kategoriden oluşuyor.

Dereceye giren öğrencilere 2 yıl yurt dışı eğitim bursu var

İstanbul Maden İhracatçılarının düzenlediği doğal taş tasarım yarışmasında profesyonel kategoride birinci olana 15 bin TL; öğrenci kategorisinde ilk sırayı alana ise 10 bin TL ödül veriliyor. Ayrıca dereceye giren öğrencilere 2 yıllık yurt dışı eğitim bursu ödülü de var. İMİB, bu öğrencilerin hem okul ücretlerini hem de yaşam giderlerini karşılamak için aylık bin 500 dolar destek veriyor.


Yarışma Takvimi:
Son Başvuru Tarihi
5 MAYIS 2017 CUMA
Jüri Değerlendirme Toplantısı 5 HAZİRAN 2017 PAZARTESİ
Ödül Töreni 23 AĞUSTOS 2017 ÇARŞAMBA


İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İMİB):
Ülkemizin ihracatının yoğunlaştığı bölge ve şehirlerde ihracatla ilgili bütün faaliyetleri yürütmek üzere, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin bağlı kuruluşları olarak faaliyetlerini sürdüren İhracatçı Birliklerinden biri olan ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde yer alan İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, 02/02/1976 tarih ve 7/11385 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “Türkiye Maden İhracatçıları Birliği” adı altında kurulmuş ve 23/05/1976 tarihinde faaliyete geçmiştir. Ünvanı 1986 yılında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği olarak değiştirilen Birliğin 2016 yılı itibariyle 3.476 üyesi bulunmaktadır.

Birliğimizin temel iştigal alanını doğal taşlar, metalik mineraller, endüstriyel mineraller , ferroalyajlar ve diğer madencilik ürünleri oluşturmaktadır. Birliğimizin amacı, maden ürünlerin mevcut ve hedef pazarlarda tanıtımın sağlanmasına, imajının geliştirilmesine ve ihracat potansiyelinin arttırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunarak sektörün gelişimine katkı sağlamak, ihracatçı üye firmalarımızın her çeşit problemleriyle ilgilenip bunlara çözüm bulmak ve bu firmalara rehberlik yapmaktır.
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, ihracat uygulamalarıyla alakalı bütün belge işlemlerini yürütmek, yabancı ithalatçı firmaları ihracatçılarla buluşturmak, Türkiye’nin maden ihraç ürünlerini dünya pazarlarına tanıtmak için uluslararası fuarlara katılım organizasyonu düzenlemek, gerek yurt içinde gerek yurtdışında düzenlenen fuarlara katılım sağlamak, sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenlemek gibi görevlerinin yanında dünya pazarlarında ihraç ürünlerinin popülaritesini arttıracak diğer kişi yada organizasyonların çalışmalarına da destek olmaktadır.
Artan ihracat çerçevesinde; İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, ihracatı geliştirmek adına gözlem ve araştırma yapma, broşür, katalog ve dergi hazırlama, yurtdışında reklam verme, alım ve ticaret heyetleri, fuarlar, seminerler ve toplantılar düzenleme, Türkiye’nin madenleri ilgili data toplama ve ihracat istatistiklerini yayınlama gibi çok değişik görevler ifa etmektedir.

Detaylı bilgi için: www.imib.org.tr