(Kastamonu Entegre) iki önemli FUAR için İRANdaydı!

Türkiye’de ağaç bazlı panel sektörünün global oyuncusu Kastamonu Entegre, Şubat ayında katıldığı iki önemli fuar ile İran’da boy gösterdi. Woodexpo ve Woodex fuarlarındaki standlarında ürün çeşitliliği ve kalitesiyle dikkatleri üzerine toplayan Kastamonu Entegre, kurduğu ticari ilişkilerle İran pazarındaki gücünü sağlamlaştırdı.

Kastamonu Entegre, sektörün gücünü yansıtan yurt dışı fuarlarında boy göstermeye devam ediyor. İran’ın Tahran kentinde bu yıl 8.’si düzenlenen Woodexpo’ya katılan şirket,son ürün ve teknolojilerini sergileme fırsatı yakalayarak, sektörün kilit alıcılarına karşı marka bilinirliğini artırdı. Kastamonu Entegre’nin, İran’daki pazar ilişkilerini geliştirmek ve pazarı daha yakından izlemek amacıyla katıldığı ikinci fuar olan Woodex, elli binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız
Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız

Her iki fuarda da özellikle parlak ürünler grubunda Glossmax ve Evogloss, laminat parke grubunda Floorpan markaları, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Kastamonu Entegre’nin, mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerine yönelik ürettiği, ahşabın doğallığını iş ve yaşam alanlarına taşıyan ürünleri, yalın, kullanışlı, estetik, kaliteli tasarımları ve renkleriyle ön plana çıktı.

İran’ın kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “İran pazarını iyi ve etkin değerlendirmek gerekiyor.  Kapı paneli, laminat parke, MDF ürünlerinde Türkiye’nin bir numaralı ihracat pazarı olan ve özellikle parlak levha (highgloss) olarak bilinen katma değerli ürün grubunda 50 milyon Euro’nun üzerinde ihracat yapılan İran pazarında, Kastamonu Entegre etkinliğini daha da artıracak.” dedi.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2016 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2016 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar eurokonsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere 16 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 94 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California AirResources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır. www.keas.com.tr