(Knauf Mantolama)’dan Mantolamanın KİTABI

Knauf Mantolama sektörde bir ilke imza atarak yıllara dayanan bilgi birikimini bir kitapta topladı. Mantolama ile ilgili akla gelebilecek hemen her soruya yanıt veren Mantolamanın Kitabı, yapı profesyonelleri ve mantolamaya ilgi duyanlara dağıtılmaya başlandı.

Knauf Mantolama bu kitabı hazırlarken mantolamadaki uzmanlığını sektör ile paylaşarak Türkiye’deki mantolama uygulamalarının kalite çizgisini daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

Knauf Mantolama’nın yapı sektörüne kazandırdığı Mantolamanın Kitabı içeriğiyle mantolama uygulamalarında fark yaratacak bilgiler içeriyor. Kitap; mantolamanın avantajları, ilgili ısı yalıtım mevzuatları, mantolama ile ilgili genel bilgiler, alınabilecek önlemler, konu ile ilgili kavramlar, çözüm önerileri, sistem özellikleri, mantolama ürünleri, uygulama aşamaları, yüzey seçenekleri ve detay önerileriyle mantolama konusunda eksiksiz bir başvuru kaynağı oluşturuyor. Mantolama yaptırmak isteyen apartman sakinlerinden, inşaat mühendislerine, mimarlardan, yapı ustalarına kadar herkesin faydalanabileceği Mantolamanın Kitabı yoğun bir çalışmanın sonucu hayata geçirildi. Grafiklerle, tablolarla ve sayısal verilerle zenginleştirilen kitapta mantolama ile ilgili yoğuşma, ısı köprüleri, yalıtım, ısı iletkenlik değeri gibi temel tanımlara da ulaşmak mümkün.

Örnek bir binanın ısı yalıtımına göre ısı-maliyet analizini de içeren Mantolamanın Kitabı sayesinde belirli koşullar altında, mantolama uygulamasından sonra ısınma faturasının ne kadar düşeceği tahmini olarak hesaplanabiliyor. Yapı profesyonelleri ve mantolamaya merak duyan kişilerle ücretsiz olarak buluşan Mantolamanın Kitabı’na Knauf bayilerinden ve www.knaufmantolama.com/kitap adresinden herkes ulaşabilir.

 


Knauf Mantolama:
Dünyanın en büyük yapı malzemeleri üreticisi Knauf’un bir iştiraki olan Knauf Mantolama hem mantolama harçlarını hem de mantolama plakalarını kendi bünyesinde üretebiliyor. Kökleri 1932’ye dayanan Knauf; alçı, Alçıpan®, asma tavan plakaları, dış cephe plakaları, sıva makineleri, yapı kimyasalları, yalıtım malzemeleri ve mantolama sistemleri üretiyor. Knauf, bir tanesi Ankara’da, bir tanesi de İzmit’te olmak üzere tam donanımlı iki tesiste üretim faaliyetlerine devam ediyor.