Geleneksel (Ege Seramik) Yetkili Satıcılar Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi!

Ege Seramik Geleneksel Yetkili Satıcılar Toplantısı 9-11 Şubat 2017 tarihlerinde; kongrelere, iş toplantılarına ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi.

Kurulduğu günden bu yana sektöre öncülük eden firmaların başında gelen Ege Seramik’in 150 bayisinin katılımı ile düzenlenen geleneksel yetkili satıcılar toplantısında, 2016 yılı değerlendirmeleri yapıldı.Toplantının ikinci bölümünde yapılan  panel ve görüşmelerde bayilerle birebir iletişim sağlandı. Toplantıda ayrıca 2017 yılı Unicera Fuarı için özel olarak geliştirilen 30’ a yakın yeni serinin lansmanı gerçekleştirildi.

sn-ibrahim-polat
İbrahim Polat Holding ve Ege Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat

Toplantının açılış konuşmasını İbrahim Polat Holding ve  Ege Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat; gerçekleştirdi. 1975 yılında üretim faaliyetine başlayan Ege Seramik’in 42. yılında, yeniden bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İbrahim Polat, tüm bayilerden toplantının özellikle panel bölümünde görüş ve önerilerini detaylı şekilde belirtmelerini istedi.

Uzun yıllar boyunca Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Seramik Federasyonu Başkanlığı yapan Adnan Polat, toplantının konukları arasındaydı. Polat konuşmasında,  ekonominin genel durumu, İbrahim Polat Holding grup şirketlerinden Piyalepaşa Gayrimenkul AŞ’nin gerçekleştirmekte olduğu Piyalepaşa Projesi ve Türkiye’de sektör lideri konumunda oldukları rüzgar enerjisi projelerine ilişkin bilgiler paylaştı.  Kentsel dönüşüm projelerinin önemine değinen Adnan Polat, Türkiye’de özel sektörün yaptığı ilk ve en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirdiklerini, Piyalepaşa Projesi’nin toplam satış değerinin 3,5 milyar TL’lik olduğunu belirtti. Ege Seramik ve Ege Vitrifiye’de son yıllarda sağlanan gelişmeleri memnuniyetle takip ettiğini ifade eden Adnan Polat, Ege Seramik ve Ege Vitrifiye yetkili satıcılarına kendi işlerine konsantre olmaları ve risksiz ve temkinli ilerlemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

 İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir
İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir

Toplantının devamında İbrahim Polat Holding CEO’su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir söz aldı. Polat Grubu olarak, inşaat, sanayi, turizm ve enerji olmak üzere  4 ana grupta faaliyet gösterdiklerini belirten Baran Demir, bu şirketlerdeki iş bölümünde Polat ailesinde, dededen toruna herkesin, işinin başında olduğunu vurguladı.

Baran Demir; “Bu şirketlerimiz içerisinde Ege Seramik ve Ege Vitrifiye, TSE tarafından verilen Çift Yıldız Belgesi’ne sahipler. Onun dışında ihracat yaptığımız ülkelerin tüm standartlarına sahipler, her ikisi de her sene ticaret odaları, sanayi odaları ve maliyeden ödüller almaktadırlar.Ege Seramik yurtdışında bilinen ilk 100 Türk firması arasında yer almaktadır. İhracata gelince, Ege Seramik’te %35-%37 arasında ihracatımız var, Ege Vitrifiye’ de ise bu sene %50, %55 civarına çıkmasını bekliyoruz.” dedi.

Polat ailesinin her zaman işlerinin başında olduğunu vurgulayan Baran Demir ; “Polat Ailesi yatırımını hep bu ülkede yapıyor. Onların,burada doğduk, burada yaşayacağız, burada öleceğiz, gidecek başka bir ülkemiz yok, onun için ne yapıyorsak bu ülkede yapacağız, kazancımızı da bu ülkede değerlendireceğiz, ülkemize güveneceğiz şeklinde bir düşüncesi vardır. Dolayısıyla bizde yatırımlarımızı azaltmadık. Ege Seramik’te Ege Vitrifiye’ de yenileme yatırımlarımızı yakından izliyorsunuz. Renaissance Polat Istanbul Hotel’de 40 milyon $’lık yatırım yaptık.” dedi. 2017 yılı ile ilgili belirsizliğe dikkat çeken Baran Demir, ne çok karamsar, ne de çok iyimser olmadıklarını, “temkinli iyimser’’ yaklaşımla hareket edeceklerini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ege Seramik A.Ş. Genel Müdürü Göksen Yedigüller
Ege Seramik A.Ş. Genel Müdürü Göksen Yedigüller

Toplantı ve ödül töreni sonrasında konuşan Ege Seramik A.Ş. Genel Müdürü Göksen Yedigüller,  Ege Seramik tarafından 2016 yılı içerisinde devreye alınan modernizasyon yatırımları ile katma değerli ürün portföyünü geliştirmeye yönelik Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımları, Avrupa, Amerika ve Türkiye’de katılım sağlanan önemli fuarlar ve yıl içerisinde gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Genç,  dinamik ve özveriyle çalışan bir kadroya sahip olduklarını belirten Göksen Yedigüller “2016 yılı içinde 50 den fazla yeni seri geliştirdik ve pazara sunduk. Bu sayı sektörümüz için çok büyük bir başarı anlamına gelmektedir. Sektördeki arz fazlalığına rağmen geliştirdiğimiz zengin ürün portföyümüzle şirketimize katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

sn-merter-savas
Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş

Konuşmasına, ürün portföyünde gerçekleştirilen yeni tasarımlardan bahsederek başlayan Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş,  Ege Vitrifiye’nin 2016 senesinde iç piyasa atılımlarını ve ürünlerinin ihracatta 75 ülkeye ulaştığını belirterek, yeni tezgah yatırımlarının firmaya olan katkısı üzerinde durdu. Fuarların marka ve ürün tanıtım fırsatları olduğunu belirten Savaş “2016 yılında ulusal ve uluslararası birçok fuara katılarak marka bilinirliğimizi ve satışlarımızı artırdık, 2017 senesinde de Türkiye, Almanya, İtalya, Rusya ve Ortadoğu’da fuar katılımlarımız devam edecektir” dedi. 2017 yılında orta ve üst segmente yönelik ürün tasarımları, kanalsız klozet ürünleri, anti bakteriyel yüzeyler, mat sırlı çalışmalar ve  yardımcı malzeme çeşitleriyle, yetkili satıcılara yeni ürün alternatifleri sunduklarını belirtti.

dsc_0073

Toplantının devamında yapılan gala gecesinde 2016 yılında başarılı performansları ile Türkiye derecesi kazanan bayilere ve Türkiye çapındaki 14 bölgenin ciro birincisi olan yetkili satıcılara ödülleri verildi.

dsc_0173____