(KNAUF)’tan Türkiye’ye YENİ YATIRIM!

Kuru yapı sektörünün öncü ismi Knauf, beşinci üretim tesisi kararıyla Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Ülkemizde Ankara’da iki, İzmit’te ve Eskişehir’de birer fabrikası bulunan, alçı ve alçı plaka başta olmak üzere yapı malzemeleri sektöründe hizmet vermeyi sürdüren Knauf, beşinci fabrikasını da Osmaniye’de kurmayı planlıyor.

Dünyada 220’den fazla ülkede üretim tesisi bulunan ve 160’ı aşkın ülkede satış hizmeti veren Knauf, Türkiye’de kuracağı beşinci üretim tesisinin haberini, bayileri ile Ankara Bilkent Otel’de 6 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği organizasyonda paylaştı. İki yüzü aşkın bayinin katılım gösterdiği toplantıda beşinci üretim tesisinin kurulacağının bilgisini veren Knauf yönetimi, Türkiye’ye güvendiklerini ve Türkiye’nin gelişmesine destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını sözlerinde belirtti.

“Knauf Türkiye’ye Türkiye Knauf’a Güveniyor” mottosuyla düzenlenen organizasyonda, Knauf Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Isabel Knauf, Knauf Türkiye Genel Müdürü Orhan Düzgün ve Türkiye Satış Müdürü Emre Eker yapılan sunumlarda söz aldı. Yaptıkları sunumlarda ekonomik gelişmelerin sektöre ve Knauf’a etkisine de değinen konuşmacılar, Knauf olarak bayileriyle beraber her geçen gün biraz daha büyüdüklerini sözlerine eklediler. Konuşmaların sonunda fabrika haberini 3D teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir animasyonla bayileriyle paylaşan Isabel Knauf ve Orhan Düzgün bu yeni yatırımın Knauf’un Türkiye’deki başarısını bir kez daha perçinlediğini dile getirdiler.

Osmaniye’de hayata geçirilmesi planlanan yeni üretim tesisinin kapasitesi ve teknolojisi ile global Knauf standartlarında tasarlandığını belirten Knauf yönetimi, yapı malzemeleri sektörüne yeni çözümler sunmaya devam edeceklerine ve her zaman olduğu gibi çağdaş yaşam alanları sağlamak konusunda öncü olacaklarına sözlerinde değindiler. Yeni kurulacak fabrikanın, bu bölgede bulunan insanlara yeni istihdam sağlayacak olmasından da büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler. Aynı zamanda fabrikanın Türkiye’den Ortadoğu’ya yapılacak olan ihracatlarda bir kapı görevi göreceğini de düşündüklerini söyleyen Knauf Türkiye yönetimi, yeni yatırım için heyecanlı olduklarını da sözlerine eklediler.


KNAUF Türkiye:
Firma, 1989 yılında Biltepe AŞ olarak Türkiye’nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olan Ankara Fabrika’da üretimine başladı. 1997 yılının ikinci yarısında dünya devi Knauf ile birleşerek “Tepe Knauf” adını aldı. 2000 yılından itibaren ise %100 Knauf olarak yatırımlarına devam etti. Yine aynı yılda yeni kartonlu alçı plaka fabrikasını İzmit’te hizmete aldı. Avrupa’nın en büyük tesislerinden birisi olan Knauf’un üçüncü fabrikası ise Ahiboz Ankara’da 2009 yılında üretime başladı. Bugünlerde ise bir sonraki Knauf fabrikasının Osmaniye’de açılması öngörülüyor.

Türkiye’de 400’den fazla çalışanı ile Knauf, mimari projelere ücretsiz teknik ve ticari destek veren mimar ve mühendislerden oluşan kadrosu ile tüm illere satış öncesi ve satış sonrası hizmet veriyor. Türkiye çapındaki geniş seçkin bayi ağı sayesinde tüm ürünleri bugün Türkiye’nin her yerinden kolaylıkla temin edilebiliyor. Ayrıca Ankara, İstanbul, İzmir ve Giresun’da bulunan Eğitim Merkezleri’nin yanında Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği doğrultusunda 81 ilde bulunan Meslek Eğitim Merkezleri ve Halk Eğitim Merkezleri’nde ücretsiz uygulama eğitimi veriyor.