(Häfele), DUVAR İÇİ KAYAR KAPI SİSTEMLERİ ile mekan algısını değiştiriyor…

Yaşam alanlarına değer katan Häfele, Duvar İçi Kayar Kapı Sistemleri ile mimariye yeni bir boyut kazandırıyor. Mekanlara alan özgürlüğü fikrinden yola çıkılarak tasarlanan ürün yelpazesinde; tek ve çift kanatlı kapılar, pervazsız sistemler, yan yana kapılar için ortak şase sistemleri, kayıp katlanan kapılar ve hatta dairesel kapılar gibi mekan sınırlarını zorlayan uygulamalar yer alıyor.

Häfele, Duvar İçi Kayar Kapı Sistemleri ile klasik mekan algısını değiştirmeye hazırlanıyor. Menteşeli kapıların kısıtlı planlama seçenekleri ve dar alanlarda kullanım zorluğu gibi sorunlara çözüm arayan Häfele, geliştirdiği Duvar İçi Kayar Kapı Sistemleri ile mekan içerisinde önemli miktarda alan tasarrufu yapmayı hedefliyor.

Planlamada daha fazla özgürlük ve alanın tümünü kullanabilme konforu sunan duvar içine kayan sürme kapılar, 100 metrekarelik bir mekanda menteşeli kapılara oranla en az 8 metrekarelik bir alan kazanımı sağlıyor.Sistemde yer alan ve duvarın bir parçası haline gelen şase ise, kapıların kolayca kaymasını sağlayarak alana yer kazandırıyor. Bu sistem teknik yeniliği, yüksek performansı ve kolay montaj özelliğiyle entegre sistemlerin en iyi örneklerinden biri olarak görülüyor.

UNI EN ISO 9001 ve diğer mecburi normlara uygun olarak üretilen ve 30’dan fazla patenti bulunan Häfele Duvar İçi Kayar Kapı Sistemleri’nin kalite kontrolü CSI organizasyonu tarafından tasdik edildi.

Pervazsız tek veya çift kanatlı sistemler

Arşitrav ve pervaz olmadan tek veya çift kanatlı kapılar için üretilen bu sistemler, birbiri içine geçen minimalist mekanlar için, yalın ve bütünsel bir görünüm sağlarken, kayan kapılar sayesinde yumuşak bir hareketle, kolaylıkla yönlendirilebiliyor.

Yan yana kapılar için ortak şase sistemleri

Kapılar tek bir yönde açılmak zorunda değil; yenilikçi şase sistemi bu ezberi de bozuyor. Farklı yönlerde kayan ve aynı yuvada kaybolan iki paralel kapı için tasarlanan ortak şase sistemi, her türlü standart sürme kapı sistemiyle birlikte kullanılabiliyor.

Teleskopik sistemler

Mekanlarda geniş alan kullanımı yaratmak için ideal seçim olan teleskopik sistemler, yuvada sarsılmadan hareket ettiği için oldukça kullanışlı. Toplantı salonları ya da ofislerde, geniş çalışma alanları için mükemmel bir seçenek olarak ideal bir çözüm sunuyor.

Kıvrımlı, akıcı, geniş açıklıkları olan ve dinamik mekanlar yaratmak için geliştirilen yenilikçi bir sistem olan dairesel kapı sistemleri ise, özel tasarım gerektiren, mimari tarzın en çok vurgulandığı giriş alanlarında, tasarımcı ve mimara sınırsız bir özgürlük getiriyor.


Häfele:
94 yıllık deneyimi ve sektörde eşi bulunmayan 130 bin ürün çeşidiyle iş ortaklarının ihtiyaçlarını tek elden karşılayabilen Häfele, Türkiye’de uzman kadrosuyla 11 yıldır faaliyet gösteriyor. Her keşfiyle, değişim ve dönüşüm yaratan Häfele, tüm yaşam alanları için önerdiği sistematik yaklaşım ve yenilikçi çözümlerle geleceği yeniden tarif ediyor.