(Kastamonu Entegre), ALMANYA ve MEKSİKA fuarlarında boy gösterdi!

Türkiye’de ağaç panel sektörünün global oyuncusu Kastamonu Entegre, sektörün gücünü yansıtan yurt dışı fuarlarında boy göstermeye devam ediyor. Ocak ayında Almanya ve Meksika’da katıldığı iki ayrı fuarda, son trendleri yansıtan ürün gruplarını dünyanın dört bir yanındaki sektör profesyonelleriyle paylaşan KEAS, ürün çeşitliliği ve kalitesiyle dikkatleri üzerine topladı.

Kastamonu Entegre, Domotex Fuarı’nda açtığı stantta sektörün trendlerini belirleyen, yeni teknoloji ile üretilmiş ürünlerini sergiledi. Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen halı ve zemin kaplamaları fuarı Domotex Hannover’de, 60’dan fazla ülkeden yaklaşık 1.400 firma yer aldı. Domotex Fuarı’nda bu yıl “İnsan Dostu” yaşam alanlarının nasıl tasarlanacağı, geleceğin zemin kaplama ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı ve hizmet sağlayıcıları için en uygun ortamların hangileri olduğunun yanı sıra, iç tasarımda hangi yeni kalite ihtiyaçlarının doğacağı gibi konular ele alındı. Dünyanın dördüncü büyük parke üreticisi olan Kastamonu Entegre, fuarda Floorpan ve Artfloor markalarıyla zemin kaplama sektörüne yönelik sunduğu çevre dostu laminat parke ürünlerini müşterilerin beğenisine sundu. Ahşabın doğallığını iş ve yaşam alanlarına taşıyan laminat parke ürünleri, kentsel yaşam, yoğun tempo ve bunların beraberinde getirdiği yaşam taleplerine yönelik tüketicinin tercihlerine cevap veren, yalın, kullanışlı, estetik, kaliteli tasarımları ve renkleriyle ön plana çıkıyor.

Kastamonu Entegre’nin Ocak ayı takvimine sığdırdığı ikinci önemli fuar, Mexico City’de düzenlenen Magna Expo Mueblera oldu. Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen fuar, Meksika’nın en büyük mobilya ve yan sanayi fuarı olarak bilinmektedir. CARB ve FSC belgeli ürünleriyle dünyanın 93 ülkesine ihracat yapabilen Kastamonu Entegre, laminat parke, parlak ürünler, MDF ve yonga levha ürünlerini Meksikalı mobilya üreticileriyle buluşturdu.

Yeni iş ilişkileri kurmak için ideal bir ortam yaratan fuarlara katılımlarının devam edeceğini vurgulayan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız “Laminat parke üretiminde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biriyiz. 70 milyon m²’lik laminat parke üretim kapasitemizle, dünya talebinin %7’sini karşılıyoruz. Bu anlamda sektörel gelişimlerin, son teknoloji ve trendlerin yakından takip edildiği dünyaca ünlü fuarlarda ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Yıl sonuna kadar yurt dışındaki tüm sektörel fuarlara katılmayı planlıyoruz” dedi.


Kastamonu Entegre:
1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2015 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 350 milyon euro yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1 milyar euro konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 15 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.keas.com.tr