(ÇEİS) LİDERLİK GELİŞİM PROGRAMI’nın ilk etabı tamamlandı…

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) tarafından, çimento sektörüne vizyoner ve nitelikli liderler yetiştirmek amacıyla Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) işbirliğiyle hazırlanan “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı”nın ilk etabı “Farkındalığını Geliştir” tamamlandı. Sektörün yöneticilerine kapılarını açan 4 günlük eğitimde Liderliğin Zihin Kodları, Duygusal Zekâ, Profesyonellik, Değişim ve Zorluklarla Başa Çıkma konuları ele alındı.

Eğitim kapsamında gerçekleşen sektör lideriyle sohbet oturumunda, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Mehmet Göçmen konuşmacı olarak yer aldı. 2008-2014 yılları arasında ÇEİS Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Göçmen, çalışma hayatındaki tecrübelerini aktararak, çimento sektöründe insan kaynağı yapısının gelecekteki değişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Göçmen, “Türkiye genelinde yaklaşık on beş bin kişiye istihdam sağlayan çimento sektöründe, tüm dünyada olduğu gibi, teknolojinin gelişimi ve bilgiye erişimin kolaylaşması ile birlikte değişimler yaşanıyor. Çimento sektöründe geleceğin liderleri de bu değişim ile yoğurulmuş bugünün Y ve Z kuşağından çıkacak. Ülke ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer olan sektörümüzün siz yöneticilerine bu konuda önemli sorumluluklar düşüyor. Yeni kuşakların iş hayatındaki beklentilerini iyi okumalı, iş dünyasının gençlerin zevk alacağı iş modeline nasıl çevrilebileceğini sorgulamalısınız. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde tüm dünyada mevcut iş modellerinde önemli değişiklikler yaşanacak, bu değişimde yerimizi almalı ve geç kalmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Çimento sektörü için özel olarak tasarlanan ve 4’er günlük 3 modülden oluşan “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı”nın ikinci etabı “Harekete Geç ve Geçir” Mart ayında başlayacak. Sektörün kurumsal alt yapısının geliştirilmesi, verimliliğinin artırılması, daha nitelikli işlere imza atılması, sürdürülebilir büyüme ve sektördeki yöneticilerin gelişimini desteklemek amacıyla yaklaşık olarak 100 sektör yöneticisine ulaşmayı hedefleyen eğitimler, ÇEİS tarafından yıl boyunca tekrarlanacak.


Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS)
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), üyelerinin çalışma ilişkilerinde; ortak hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek, üyelerinin verimli çalışmalarına destek olmak, toplu iş sözleşmesi süreçlerini yönetmek, iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek amacıyla 1964 yılında kurulmuş bir işveren sendikasıdır. ÇEİS, endüstri ilişkileri ve insan kaynakları faaliyetleriyle birlikte, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim, meslek standartları ve mesleki yeterlilikler ile istatistik faaliyetlerini yürütmektedir.  Çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin %98’inin üyesi bulunduğu ÇEİS, bugün, 32 kuruluşa bağlı 66 tesisi yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda platformda temsil etmektedir.