(Emlakjet) Akademi 2017 başlıyor!

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet.com, ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Emlakjet Akademi programının 2017 takvimini duyurdu. İş ortağı emlak ofislerine eğitim desteği vermek üzere bu yıl Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Akademisi ve Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi’yle iş birliği yapan Emlakjet.com, İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul’da emlak ofisleriyle buluşacak.

“Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet!” sloganı ile 2006 yılından bu yana satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkanı sunan ve emlak ofislerini önemli birer iş ortağı olarak gören Emlakjet.com, 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında Emlakjet Akademi 2. Eğitim Günleri’ni gerçekleştirecek. Bu yıl Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Akademisi  ve Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi iş birliğiyle yapılacak olan eğitimlerde, “Gayrimenkul Sektörünün Geleceği, Emlakçılık Yasası ve Emlakçılığın Püf Noktaları” konularını kapsayan yarım günlük eğitimler düzenlenecek.

Emlakjet Akademi 2017 konuşmacıları arasında Emlakjet.com Genel Müdürü Gizem Moral Kunter’in yanı sıra Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Erol Canbay, Era Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, Av. Kudret Çöçü, Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Doç.Dr. Işıl Erol, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hulki Cihan ve Doç.Dr. Ali Hepşen bulunuyor.

3 ilden 225 kişinin yanı sıra gayrimenkul sektörünün önde gelen profesyonellerinin de katılımıyla ilk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen Emlakjet Akademi, emlak ofisleri tarafından yoğun ilgi görmüştü. Tüm emlak ofislerinin katılımına açık olan Emlakjet Akademi’nin bir parçası olmak için önceden kayıt yaptırmak yeterli.

Emlakjet Akademi 2. Eğitim Günleri’nin düzenleneceği iller ve tarihleri şöyle sıralanıyor:

  • 20 Şubat 2017, İzmir Ramada Plaza
  • 21 Şubat 2017, Antalya Akra Barut Hotel
  • 23 Şubat 2017, Ankara Grand Rixos
  • 24 Şubat 2017, İstanbul Rixos Pera

Emlakjet:
2006 yılında bağımsız girişimciler tarafından kurulan Emlakjet.com, Mayıs 2014’te risk ve girişim sermayesi platformu iLab Holding tarafından satın alındı. “Sen o evi hayal et, gerisi Emlakjet!” sloganı ile satılık veya kiralık dairelere en pratik şekilde ulaşma imkanı sunan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, İlab Holding çatısı altına girdiği günden bu yana geçen kısa zamanda yapılan marka yatırımlarıyla ciddi bir ürün geliştirme süreci içine girdi. Ayda 40 milyon sayfa görüntülenme sayısı ve 5 milyon ziyaretçisi ile emlak seri ilan sektörünün en büyük üç portalından biri oldu. Emlak ofisleri ve bireyler tarafından oluşturulmuş 500 bine ulaşan satılık ve kiralık emlak ilanından oluşan bir veritabanına sahip olan Emlakjet, bu ilanları kullanıcılara internet sitesi ve mobil işletim sistemleri üzerinden ulaştırıyor. Kullanıcılar Emlakjet üzerinden Edirne’den Ardahan’a tüm Türkiye’deki ilanlar arasında karşılaştırma yapabiliyor.

Özyeğin Üniversitesi:
Yaşamla iç içe, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci bir öğrenim merkezi olarak topluma hizmet vermek amacıyla Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi, yükselen mesleklerde derinlemesine bilgi sahibi, yabancı dile hâkim, iletişim ve bilgi teknolojileri kullanımında yetkin, uygulama becerisi olan, girişimci, çevresinde ve çalışacağı kurumlarda/kuruluşlarda fark yaratacak bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Başarılı öğrencinin, şartları ne olursa olsun kaliteli eğitime ulaşabilmesi gerektiğine inanan Özyeğin Üniversitesi’nde 2016-2017 akademik yılında kayıtlı lisans öğrencilerinin yüzde 86’sı burslu öğrenim görüyor. Üniversite, 6 fakülte ve 2 yüksekokul çatısı altında, toplam 23 lisans programıyla; 3 enstitü bünyesinde 30 lisansüstü programla eğitim veriyor. Çekmeköy’de bulunan kampüsünde, toplam 280 bin metrekare alanda öğrencilerini hayata hazırlıyor.

Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Akademisi:
Özyeğin Üniversitesi Sürekli Eğitim Akademisi, Özyeğin Üniversitesi’nin iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi eğitim çizgisini bireylerin ve kurumların katılımına sunan birimidir. Çeşitli sektörlerden farklı tecrübelerdeki profesyonellere, kurumsal firmaların çalışanlarına özel hazırlanan sertifika programları ile bireylerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Alp Alkaş Gayrimenkul ve Perakende Merkez:
Avi Alkaş’ın genç yaşta vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına, Alkaş ailesi ve Özyeğin Üniversitesi ile birlikte oluşturulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi 2014 yılında kuruldu. 20 yılı aşkın süredir alışveriş merkezleri konsept geliştirme, kiralama ve yönetimi konularında hizmet veren, sektörün duayen isimlerinden Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, Özyeğin Üniversitesi ile birlikte kurulan Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi akademik dünya ile iş dünyasını aynı çatı altında buluşturarak sektöre yeni bir soluk getiriyor.