TSMD 12. MİMARLIK ÖDÜLLERİ Sahiplerini Buldu…

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 27 Ocak 2017 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi.

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), mimarlık mesleğinin öne aldığı değerlerin yaygınlaşması, mimarlık kültürünün ve mimarlık mesleğinin uygulanmasının geliştirilmesi, yapı sektöründeki sistem ve standartların yükseltilmesi, kentsel çevre bilincinin oluşması ve yapı sektörünün gelişmesi için, 1987 yılından bu yana hizmet veren bir sivil toplum örgütüdür.

TSMD, hedefleri doğrultusunda kuruluşundan bu yana uğraş vermekte olup, mimarlık ortamına ve kültürüne katkı koyan mimarları, kurumları ve yapıları ödüllendirmektedir. İki yılda bir düzenlenen TSMD Mimarlık Ödülleri Büyük Ödül, Yapı Ödülü, Mimarlığa Katkı Ödülü, Basın-Yayın Ödülü ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 5 dalda verilmektedir.

Bu sene 12.si düzenlenen TSMD Mimarlık Ödülleri, AKG Gazbeton ve Knauf sponsorluğunda düzenlenen gecede sahiplerini buldu.

TSMD Mimarlık Ödülleri 2015 – 2016 dönem jüri üyeleri, Erkut Şahinbaş (jüri başkanı), Prof.Dr. Celal Abdi Güzer, Prof.Dr. Nur Çağlar, Doç.Dr. Adnan Aksu, Selçuk Avcı, Deniz Dokgöz, Neşe İtez ve Hasan Okan Çetin’den oluştu. TSMD geçmiş dönem başkanları tarafından takdim edilen ödüllerin sahipleri şu şekilde sıralandı:

  • Şaziment ve Neşet Arolat Büyük Ödül;
  • Amanruya Bodrum projesi ile Emine- Mehmet Öğün Yapı Ödülü;
  • Prof. Dr. Suha Özkan ve Ali Artun Mimarlığa Katkı Ödülü;
  • İstanbul Art News, Cem Dinlenmiş ve Gila Benmayor Basın Yayın Ödülü;
  • Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve Faruk Sade – Siyah Beyaz Galeri Jüri Özel Ödülü.

Ödüllerin panolarından oluşan sergi, 30 Ocak – 13 Şubat 2017 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde sergilenecek.