2017 YENİ YIL YEMEĞİ (İzmir SMD) Üyelerini Bir Araya Getirdi…

İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyeleri 26 Ocak 2017 tarihinde, “2017’ ye Merhaba” yemeğinde bir araya geldi. Davet, İzmir Torbalı’da 1.168 dönümlük bir arazide Türkiye’nin en büyük tek parsel organik bağı olan Lucien Arkas Bağları’ndaki LA Mahzen Restaurant’ta verildi.

Arkas’ın inşaat malzeme sektöründeki iştiraki PonceBloc ve sağlıklı yaşam ve wellness alanındaki iştiraki AVV AŞ’nin Türkiye distribütörü olduğu Technogym’in sponsorluğunda düzenlenen geceye 50’ye yakın serbest mimar katıldı.

PonceBloc Yönetim Kurulu üyesi Yüksek Mimar Gökben Güven Özçiçek; yaptığı konuşmada, PonceBloc yapı malzemelerinin sahip olduğu FDES (Sağlıklı ve Çevreci Ürün Sertifikası) ve pomzadan üretilen, geri dönüşebilen duvar bloğu üretimi ile sürdürülebilir yaşam ve  binaların önemine değindi.

Ardından, İtalyan menşeli Technogym The Wellness Company Türkiye Distribütörü AVV A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia da yaşamın her noktasında “sağlık” kavramının kendileri için  bir motto olduğunu dile getirerek müşterilerine satış öncesi ve sonrası  tüm noktalarda tam hizmet verdiklerini sözlerine ekledi. Özellikle farklı dizayn ve tasarımlarıyla her yere uyum sağlayabilen Technogym ürünlerinin, her geçen gün geliştirdiği teknoloji ve inovasyon anlayışıyla Wellness kavramını geleceğe taşıdığını belirtti. Yaşamımızın her alanında titizlikle çalışan mimarlarımızın gerçekleştirecekleri projelerde, Technogym ürünlerinin mimariyi destekleyen dizayn, tasarım ve konfor ile kendilerinin yanında olacağının altını çizdi. Yemekte, İzmir SMD Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Molva da yaptığı  hoşgeldiniz konuşmasında sponsorlara teşekkür ederek, desteklerinin sürmesini istedi.


İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD)
İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) 2003 yılında Mimarlığı ve mimarlık mesleğini geliştirmek, toplumda saygınlığını ve etkinliğini arttırmak amacıyla kurulmuş, o tarihten bu yana çalışmalarına devam etmektedir.

Technogym
Technogym, 1983 yılında kurulmuş olup Fitness ve Wellness konusunda dünyanın lider uluslararası ekipman, servis ve çözüm üreticisi firmadır. Network çözümleri ve programların yanı sıra geniş bir yelpazede kardiyo, ağırlık ve fonksiyonel ekipmanlar sunmaktadır. 2006 yılında AVV A.Ş. tarafından Türkiye  Distribütörlüğü alınmış olup 2016 yılında  Arkas AVV AŞ’ye ortak olmuştur.
2200’ün üzerinde çalışanı, dünyada 14 şubesi ile beraber 100’ün üzerinde ülkede bulunan İtalyan markası Technogym ürünlerinin satışı KKTC, Türkiye, ve Türkmenistan’da AVV AŞ tarafından gerçekleşmektedir.

Detaylı bilgi için ; http://www.avv.com.tr

PonceBloc
PonceBloc, acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat malzeme sektöründeki iştirakidir. 64 şirketi bünyesinde barındıran  Arkas’ın faaliyet gösterdiği sektörlerdeki yenilikçi ve öncü kimliğinde uygun olarak PonceBloc, Türkiye’ nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmuştur. PonceBloc, duvar malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra asmolen şekliyle de döşemeler için hem hafif hem de yanmaz bir alternatif.

Pomzadan üretilen PonceBloc, hafif, çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir, doğal bir ürün. Üstün ısı ve ses yalıtım performansına sahip PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de dikkat çekiyor.

Detaylı bilgi için; www.poncebloc.com.tr