Hamit Demir: “Kampanyanın inşaat sektörüne ciddi bir katkı sağlayacağını öngörüyorum.”

Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı Onursal Başkanı ve Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir KONUTDER, Emlak Konut GYO ve GYODER 20 Yıl Vadeli Konut Satışı Görüşü:

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en uzun vadeli satış ile karşı karşıyayız. Vadenin 20 yıla çıkarılmasıyla dar ve orta gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Faizlerin 0.75- 0.85 bandında seyretmesi ile bu sene satışlarda görülmemiş rakamları telaffuz edebiliriz. 20 yıl vadede aylık ortalama 1.800 TL’lik taksitlerle vatandaşlarımız konut sahibi olabilecekler.

KONUTDER, Emlak Konut GYO ve GYODER’in birlikte düzenlediği bu kampanyaya GYODER üyesi olarak bizler de destek vereceğiz. Kampanyanın ilk etapta 2 ay sürmesi planlanıyor. Bu kampanyanın ayrıca Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük konut kampanyasının olduğunu söylemek mümkün. Kampanyanın inşaat sektörüne ciddi bir katkı sağlayacağını öngörüyorum. Kazanımlarını hep birlikte izleyeceğiz. 2017, sektörümüz için rekorlara imza attığımız bir yıl olabilir.”