(ÇEİS) Çimento Sektörünün LİDERLERİNİ Yetiştiriyor!

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) tarafından, çimento sektörüne vizyoner ve nitelikli liderler yetiştirmek amacıyla Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) işbirliğiyle hazırlanan “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı” sektörün yöneticilerine kapılarını açtı. ÇEİS Liderlik Gelişim Programı’yla yaklaşık olarak 100 sektör yöneticisine ulaşılarak farkındalığının artırılması, takım çalışmasında motivasyonunun sağlanması ve bütüncül yönetim anlayışının geliştirilmesi konularında eğitimler verilecek.

H. Serdar Şardan
H. Serdar Şardan

Türkiye geleceğinin harcını karmayı misyon edindiklerini vurgulayan ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar Şardan şunları ifade etti:

“Bu misyon doğrultusunda çimento sektöründe kurumsal alt yapının geliştirilmesi, verimliliğinin artırılması, daha nitelikli işlere imza atılması ve sürdürülebilir büyüme için çalışıyoruz. Hedeflerimize ulaşmamızda insan kaynağımız kilit bir rol oynuyor. Bu nedenle ÇEİS olarak sektörümüzdeki yöneticilerin gelişimini desteklemek için programlar geliştirmeye önem ve öncelik veriyoruz. Kısa süre önce PERYÖN işbirliği ile hayata geçirdiğimiz ‘HR Masters Sertifika Programı’nın ardından şimdi de Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) işbirliğiyle ‘ÇEİS Liderlik Gelişim Programı’nı başlattık. Bu programları yıl boyunca tekrarlayarak hem sektörümüzün insan kaynağına yatırım yapmayı hem de üyelerimize destek olmayı sürdüreceğiz.”

Çimento sektörü için özel olarak tasarlanan ve toplamda 12 gün sürecek olan program, 4’er günlük 3 modülden oluşuyor. Sektördeki tecrübeli yöneticileri buluşturan programın ilk modülü “Farkındalığını Geliştir”, ikinci modülü “Harekete Geç ve Geçir” ve son modülü “Bütünü Gör ve Yönet” başlığıyla gerçekleşecek.


Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS):
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), üyelerinin çalışma ilişkilerinde; ortak hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek, üyelerinin verimli çalışmalarına destek olmak, toplu iş sözleşmesi süreçlerini yönetmek, iş sağlığı ve güvenliğini geliştirmek amacıyla 1964 yılında kurulmuş bir işveren sendikasıdır. ÇEİS, endüstri ilişkileri ve insan kaynakları faaliyetleriyle birlikte, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim, meslek standartları ve mesleki yeterlilikler ile istatistik faaliyetlerini yürütmektedir. Çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin %98’inin üyesi bulunduğu ÇEİS, bugün, 32 kuruluşa bağlı 66 tesisi yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda platformda temsil etmektedir.