(Kale Boya)’dan “Silikonatex”: Dış cepheler güçlü ve estetik…

Kale Boya, “Silikonatex” ile dış cepheler için estetik ve güçlü çözümler sunuyor. Kale Boya, yenilikçi cephe kaplaması “Silikonatex” ile boyası eskimiş, yüzey bozukluklarına sahip dış cepheleri yepyeni bir görünüme kavuşturuyor.

Her türlü yapı için geliştirdiği ürünleri ile binaları sağlıklı ve mükemmel bir görünüme kavuşturan Kale Boya’nın geliştirdiği yenilikçi ürün Silikonatex, dış cephenin maruz kaldığı tüm koşullara çok daha uzun süre dayanıklılık gösteriyor.

Boyadan kalın, hazır renkli sıvadan ince yapısıyla zemin bozukluklarını kolayca örten, sıva hatalarını ortadan kaldıran Silikonatex; yağmur, kar, nem, aşırı soğuk-sıcak gibi zorlu hava şartları nedeniyle yıpranan bina duvarlarını koruma altına alıyor.

Su geçirmez özelliğe sahip olan Silikonatex, silikonlu yapısı ile suyu iterken cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlıyor, boyanın yıpranmasını önleyerek ömrünü uzatıyor.

Silikonatex, nefes alma özelliği ile su buharının engellenmeden dışarıya atılmasını sağlayarak uzun vadede binaların bakım ve onarım masraflarını da azaltıyor.


Kalekim:
Kalekim A.Ş., yapı kimyasalları alanında üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’de birinci, Avrupa’da ise 5’inci şirket konumundadır. İstanbul, Isparta, Mersin, Yozgat, Erzurum ve Mardin tesislerinde üretimini sürdüren Kalekim, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından biridir. Kurulduğu 1973’ten bu yana seramik yapıştırıcısından su yalıtım çözümlerine, ısı yalıtımından boyaya, endüstriyel zemin çözümlerinden derz dolgu malzemelerine kadar geniş yelpazede üretim yapan Kalekim, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncülüğünü sürdürmektedir.

Detaylı bilgi için: www.kalekim.com.tr