Türkiye’nin İLK ŞEHİR HASTANESİNDE Tercih: (AKG Gazbeton)

AKG Gazbeton blok ve lento ürünlerinin kullanıldığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk “Şehir Hastanesi” Yozgat’ta açıldı.

Türkiye’nin ilk şehir hastanesinin tercihi AKG Gazbeton oldu. Hızlı ve kolay işlenebilen özelliği, yangın ve depreme karşı dayanıklılığı ile dikkat çeken gazbeton artık konut ve sanayi tesislerinin yanı sıra Türkiye’nin sağlık alanında yapacağı atılımın ilk örneğini oluşturan şehir hastanelerinde de tercih edildi.

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi’nde AKG Gazbeton İşletmeleri ile çalışmayı tercih eden projenin yüklenici firması Rönesans Holding-Sağlık Yatırımları, iç duvarlarda gazbeton blokları, kapı ve pencere açıklıklarında ise AKG Gazbeton lento ürününü tercih etti.

1484653126_20170116_yozgat__ehirhastanesi

Mimari Projesi Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan proje ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı, 2017 yılında 18 şehir hastanesinin daha devreye alınacağını açıkladı.

“Yeni Projelere de Talibiz.”

AKG Gazbeton İşletmeleri Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç

AKG Gazbeton İşletmeleri Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, “Sağlık Bakanlığı’nın sağlık alanında bir atılım hamlesi olan Şehir Hastaneleri projesinin ilk örneğini hayata geçirmesinden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Sağlık alanındaki atılımlara 2017 yılında da devam edileceğini biliyoruz ve yeni projelerin hepsine talip olduğumuzu belirtmek istiyorum. AKG Mühendisliği ile projelere sağladığımız çözümler, ürünlerimizin A1 sınıfı hiç yanmaz olması, yüksek ısı yalıtımı sağlaması, deprem dayanıklılığı gibi özellikleriyle kamu projelerinden özel sektör projelerine kadar pek çok projede tercih edilen firma olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Gazbeton blok ve lentolar yüksek ısı yalıtımı, kolay ve hızlı inşa edilebilme, yangın depreme karşı koruyuculuk gibi özellikleriyle konuttan sanayiye hatta sağlık tesislerine kadar tüm projelere ekstra değer katıyor.


AKG Gazbeton:
Blok ve donatılı ürün grupları, Yeni Nesil Isı Yalıtım Plağı Minepor ve tamamlayıcı ürünleriyle AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra  Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere yirmiden fazla ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da, Minepor Isı Yalıtım plağı ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ülkemizde görevlendirdiği kuruluş olan İTB tarafından  verilen ilk ETA belgesinin sahibi oldu. Yenilikçi ARGE anlayışı ile sektörün ilkleri arasında yer alan AKG, Entegre Yönetim Sistemi kapsamında OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemlerini uyguluyor. Çevreye, çalışana ve insana verdiği saygıyla yapı malzemesi sektörünün lider kurumu olan AKG Gazbeton,1.713.960 metreküp üretim kapasitesiyle, başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlıyor.