(Kale), eski kataloglarını A! NE HOŞ ekibine teslim etti!

Mimarlar Ayşe Selin Gürel ve Yasemin Hacıkura ortaklığında kurulan A! Ne Hoş, Kale’nin Fulya Mağazası’nda bir kış köşesi tasarladı. “İleri Dönüşüm”ün önemine vurgu yapan yılbaşı/kış temalı yerleştirme, Kalebodur’un eski kataloglarının yeniden işlevlendirilmesiyle elde edildi. Tasarımı ve uygulaması A! Ne Hoş ekibine ait olan projede 565 adet katalog sayfası kullanıldı.

İleri dönüşüm (Upcycling), atılacak durumdaki eşyaların geri dönüşüm yerine, orijinal amaçlarından farklı bir şekilde, çevreye zarar vermeden yeniden işlevlendirilmesini tanımlıyor.

Projenin günümüzde yeterince bilinmeyen ileri dönüşüm konusuna dikkat çekmek için kendilerine fırsat tanıdığını belirten A! Ne Hoş ekibi, “Gelecek dönemlerde de geri dönüşüm/ileri dönüşüm konusuyla ilgili hem Kale’yle hem de farklı firmalarla çalışmalarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz” diyor.


A! Ne Hoş:
İki mimar arkadaş, Ayşe Selin Gürel ve Yasemin Hacıkura’nın kurdukları; genellikle günlük malzemeleri kullanarak, mekanlara ve etkinliklere, özel yerleştirmeler ve tasarımlar ürettikleri bir oluşumdur. 

Detaylı bilgi için: https://www.instagram.com/aanehos/