(Prysmian Group Türkiye)’ye İŞ GÜVENLİĞİ Ödülü!

Prysmian Group Türkiye çalışanları, Türkiye Metal Sanayicileri Derneği’nin (MESS) ikinci kez düzenlediği MESS Altın Öneri İş Sağlığı ve Güvenliği Yarışması’nda ergonomi projesi kapsamında sundukları öneriyle ödüle layık görüldü.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, İstanbul Marriot Hotel’de, 16 Kasım’da düzenlenen MESS Altın Eldiven ve Altın Öneri İSG ödül törenine katıldı ve çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğinin gelişimine katkı sağlayan önerileri ile ödül kazandı.

1481898219_5q9a2825

1481898194_5q9a2921MESS Altın Öneri İSG yarışması, iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalığı artırmak, bu alanda sürdürülen çabaları desteklemek ve teşvik etmek, iş güvenliği bilincinin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların tüm kesimlere ulaştırılmasını sağlamak amacıyla iki yıldır düzenleniyor. MESS üye işyerleri, işveren kuruluşlarının temsilcileri ile akademisyenlerin katıldığı törende, alanında uzman 10 üyeden oluşan jürinin titiz seçimleri doğrultusunda, ödüle hak kazananlar belirlendi. Prysmian Group Türkiye çalışanlarından Fatih Hakkı Çiftçi ile Benan Biçer, ergonomi projeleri kapsamında sundukları öneriyle ödüle layık görüldü.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda son derece hassas bir firma olduklarını ifade eden Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, çalışanlarının kazandığı ödülle ilgili mutluluğunu şu sözlerle anlattı: “Fabrikamızda, şantiyelerimizde, ofislerimizde görevli her bir çalışanımızla birlikte, işlerimizi, büyük bir heyecan ve istek ile sürdürüyoruz. Attığımız her adımda iş sağlığı ve güvenliği kriterlerine büyük önem veriyoruz. Değerli iş arkadaşlarım Hakkı Çiftçi ile Benan Biçer’in, bize sunmuş oldukları ergonomi kapsamındaki önerileri ile MESS Altın Öneri İSG yarışmasında ödül kazanmalarından gurur duyuyorum. Bundan sonra da, iş güvenliğine verdiğimiz önem ve hassasiyetle, çalışmalarımızı aynı heyecan ve istekle sürdürmeye devam edeceğiz.”


Prysmian Group Türkiye:
Prysmian Group Türkiye; merkezi 1964 yılından bu yana, Mudanya’da (Bursa) yer alan  Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, bugün yaklaşık 450 kişi çalışmaktadır. Prysmian Group Türkiye’nin ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile,  220 kV’a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. Prysmian Group içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2015 yılında toplam yaklaşık  990 milyon TL olan cirosunun %29’unu ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr  

Prysmian Group:
Prysmian Group, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2015 yılında 8 milyar Euro’ya yakın satışları, 20.000 çalışanı, 51 ülkede faaliyet gösteren 89 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan Prysmian Group, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. Prysmian Group, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. Prysmian Group’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır. 2011 yılında Draka’yı bünyesine katan Prysmian Group, Milano borsasında işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com