(Arkema), (Den Braven)’in satın almasını tamamladı!

Arkema, Avrupa’da yalıtım ve inşaat alanında yüksek performanslı sızdırmazlık mastiklerinde lider olan Den Braven’in satın alımını 1 Aralık’ta tamamladı. Bu güçlü değer yaratan satın alımla Arkema, Bostik için uzun vadeli hedefini teyit etti ve ‘Yüksek Performanslı Malzemeler Bölümü’nün büyümesini aktif olarak sürdürdüğünü gösterdi.

Den Braven, inşaat uzmanları ve endüstri için geniş bir yelpazede sızdırmazlık, yapıştırma ve köpük çözümleri sunmaktadır. Şirket yıllık satış hacmi olarak, 350 milyon Euro civarına (2016 tahmini) ulaşmakta ve yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Bostik, bu satın alımla yalıtım ve inşaat pazarlarındaki ürün yelpazesini önemli ölçüde güçlendirirken, iki Grup arasındaki bu mükemmel coğrafi, teknolojik ve ticari uyum sayesinde, yüksek performanslı sızdırmazlık malzemeleri alanında da küresel bir pazar lideri yarattı.

background-page_04

Bostik Başkan Yardımcısı Vincent Legros, “Den Braven ekiplerini ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. En son teknolojileri, müşterileri tarafından yaygın olarak tanınan birinci sınıf endüstriyel tesisleri ve bilgi birikimleri, Bostik’te geliştirmeye ve inşa etmeye devam edeceğimiz varlıklardır.  Yeni meslektaşlarımızı gruba dahil etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, yüksek performanslı yapıştırıcılar ve mastiklerde, küresel bir pazar lideri yaratma tutkumuz doğrultusunda, Bostik için atılmış büyük bir adımdır.” dedi.

Bu satın alma ile Arkema, grup profilini daha da güçlendirme ve sermaye yoğunluğunu azaltma stratejisini tamamen ortaya koyuyor.

logo-dbg-new-zonder-zwaluw

Den Braven’in entegrasyonu, en azından 30 milyon Euro ile değerlendirilen önemli sinerjileri ortaya koyarken, 2017’den itibaren hisse başı kazanç ve nakit akışa değer katacak. Bu, Bostik’in uzun vadeli hedeflerine ulaşılmasında yeni bir kilometre taşını temsil ediyor.


Arkema:
Bir malzeme ve yenilikçi çözümler tasarımcısı olan Arkema, malzemeleri şekillendirir ve müşteri performansını hızlandıran yeni kullanımlar yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel özellikli ürünleri ve kaplama çözümlerini kapsar. Küresel olarak tanınmış markalarımız, hizmet sunduğumuz pazarların liderleri arasında yer almaktadır. 2015 yılındaki 7,7 milyar EURO’luk yıllık satış rakamıyla, dünya genelinde yaklaşık 19.000 kişi istihdam ederek 50’ye yakın ülkede faaliyet gösteriyoruz. Tüm ortaklarımızla aktif katılım göstermeye kesinlikle kararlıyız. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyolojikbazlı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtımı konularındaki gelişmelere odaklanmaktadır. http://www.arkema.com