Banyolarda BETON yüzeyler, (Duravit) tasarımları ile tamamlanıyor…

Şimdi tasarımı yeniden yorumlama zamanı: Beton, hem mimaride hem de iç tasarımda Rönesans esintileri katmak ve kült statüsüne ulaşmak için kullanılan doğal bir ürün. Artık iç mekânların ve hatta mobilyaların tasarımını malzemesiz hayal etmek oldukça zor: Beton dolaplar, tezgahlar, konsollar ve çeşitli şekillerde kullanılabilecek aksesuarlar ve ahşap malzemeye alternatif olarak kullanılabilecek klasik malzemeler. Yalın beton duvarlar, hem iç hem de dış önemli noktalara yoğunlaşan yeni bir stilin ifadesi haline geldi. Özellikle banyo, beton beyaz seramik ve Duravit tasarımı ile bir araya geldiğinde daha etkileyici bir görünüm kazanıyor.

Beton da aslında tıpkı seramik gibi saf ve doğal bir ürün. Ağır veya hafif olması, ince veya kaba olması gibi malzeme özellikleri karışım oranında değişiklik yapılarak kontrol edilebiliyor. İyi öğütülmüş beton duvar, kum taşının inceliği ile samimi bir görünüm kazanır. Bu kalitede, malzeme oldukça abartısızdır, ilgi odağı olmaksızın modern banyo tasarımı için mükemmel platform sunar.

Duravit’in ME by Starck serisi, kusursuz estetik ve kişisel tasarım olanaklarını bir arada sunuyor. Lavabo, tuvalet ve pisuvarda da bulunan ince kenar, görsel tasarımda imza değeri taşıyor. Narin kenarı sayesinde, yeni 1300 mm genişliğindeki lavabo neredeyse kenarsız ve hafif görünüyor. İnce elenmiş beton kombinasyonu ince hatları öne çıkarıyor.

Gün ışığının içinden geçerek parlamasını sağlayan cam elyaf öğeler, betonun içine işlenerek alanın daha aydınlık ve daha yumuşak görünmesini sağlıyor. Bu hafif malzeme, ME by Starck ürünleri kullanılan küçük banyolara alan algısı kazandırmakta.

Duravit Stonetto duş teknesi gibi diğer taş benzeri malzemelerle bir araya getirildiğinde beton duvarlar daha anlamlı bir görünüm kazanarak banyoda antik bir his yaratıyor. Trio EOOS tasarımı ile oluşturulan model mat yüzeyi ile doğal taşa benziyor. Bu görünüm DuraSolid Q mineral malzemesinin kullanımı sayesinde elde edilmekte. Stonetto, beyaz, kum ve antrasit olmak üzere tipik taş renkleri ile sunuluyor. Üst yüzeydeki küçük benekler ise bu doğal görünümü en üst noktaya taşıyor.

Beton çok sayıda cam ve çelik ile banyoların iç tasarımına endüstriyel bir cazibe katar. Bu ferah mimari ortamda, Paiova Monolith by Duravit ve EOOS önemli özellikleriyle ortaya çıkıyor. Paiova banyosunun tipik ikizkenar yamuk şekli, dikdörtgen tek gövdeden elde edildi. Böylece banyoda akrilik öğeler etkileyici ürünlere dönüştürülmüş oldu.