(ASSAN PANEL), dış pazar hedeflerini büyütüyor!

Panel sektörünün lideri Assan Panel, 21-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dubai The Big 5’te çatı, cephe, soğuk oda ve ışıklık panellerini tanıttı; ayrıca yeni ürünü taşyünü kepli çatı panelini ilk kez bir yurtdışı fuarında sektör temsilcilerinin beğenisine sundu.

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren Assan Panel, geniş ürün gamını sergilediği Dubai The Big 5 International Building & Construction Show ile dış pazar hedeflerinde çıtayı yükseltti. İhracatını ve marka bilinirliğini ülke sınırlarının dışına taşıma hedefiyle yurtdışı fuarlara yoğun bir şekilde katılım gösteren Assan Panel, üretiminin yüzde 25’ni ihraç ediyor. Kaliteli ve uluslararası güvenlik sertifikalarına sahip ürünleriyle yurtiçi satışlarında ulaştığı başarıyı, yurtdışı fuarlar aracılığıyla özellikle Ortadoğu bölgesine de taşımayı amaçlıyor.

Türkiye’de 2000 yılından itibaren panel sektörünün lideri konumunda bulunan Assan Panel, 21-24 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Dubai The Big 5’te SS B111 holünde bulunan iki katlı standı ile yer aldı. Dubai Fuarı’na bu yıl 3. kez katılan Assan Panel, çatı, cephe, soğuk oda ve ışıklık panellerini tanıttı. Ayrıca taşyünü kepli çatı panelini de ilk kez bir yurtdışı fuarında sektör temsilcilerinin beğenisine sundu.

Sürdürülebilir, yeşil binalar inşa ediyor

Assan Panel, Türkiye’de Tuzla, İskenderun ve Balıkesir’de kurulu bulunan üç fabrikası ve 4 sürekli üretim hattının yanı sıra, yurtdışında yüzde 100 sermaye ile kurduğu Ürdün panel üretim tesisi ile yılda 18 milyon metrekare sandviç panel üretim kapasitesine sahip. 26 yıldır çatı ve cephe panelleri ve trapezleri üretimini gerçekleştiren Assan Panel, sandviç panel pazarının en çok tercih edilen markası olarak son 3 yıldır ürün gamına polikarbonat ışıklıkları da ekledi.

Yüksek güvenlik standartlarıyla ve çevreye duyarlı üretim anlayışıyla çalışan Assan Panel, yangın güvenliği sağlayan poliüretan, PIR (poliizasiyanurat), taşyünü yalıtım malzemelerini ürünlerinde kullanarak sürdürülebilir binaların inşa edilmesine katkıda bulunuyor.

İhracat odaklı çalışıyor

2015 yılında 27 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştiren Assan Panel’in ürünlerini sattığı başlıca bölgeler Ortadoğu, Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa pazarları… Assan Panel, Fransa, Almanya, Hollanda, İngiltere, Bulgaristan Romanya, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Yunanistan Libya, Cezayir, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Ürdün, Moldova, Makedonya, Hırvatistan, Kosova, Mısır, Tacikistan, Etiyopya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki 47 ülkeye ihracat yapıyor. Türkiye’de 7 bölgede toplamda 38 bayi ile hizmet veren Assan Panel’in yurtdışında da 4 bayi bulunuyor.

Greenguard Gold ve LPCB sertifikalarını alan ilk ve tek firma 

Kalite anlayışı ile bulunduğu sektöre yön veren Assan Panel, üretim, satış, satış sonrası hizmetler süreçlerini kapsayan kalite anlayışını ISO 9001:2008 belgesini 2006 yılında alarak tescil etti. Assan Panel, yeşil binaların kullanımına uygun UL Greenguard Gold sertifikasının yanında, yangın dayanımı konusunda en yetkin kurumlar olan FM Global ve LPCB’den de en geniş kapsamlı sertifikalara sahip. UL Greenguard ve Greenguard Gold sertifikasını panel sektöründe alan ilk firma olmanın gururunu yaşayan Assan Panel, bu sayede iç mekanlarda kullanılması için ürettiği ürünlerin çok daha sağlıklı mekanlar oluşturduğunu ve kimyasal emisyon kriterine uygunluğunu belgeleri ile garanti ediyor. Bağımsız ve saygın sertifikalandırma kuruluşlarından aldığı bu belgeler ile uluslararası alanda da güven veren marka olmayı sürdürüyor.

Kepli Taşyünü Panel ile sorunsuz yapılar

Assan Panel, poliüretan izolasyonlu kepli panel konusundaki 26 yıllık deneyimini taşyünü izolasyonlu panel ürünlerine de taşıdı. Kurulduğu 1990 yılından bu yana çatı panelleri alanında uzmanlığı ile sektöründe öne çıkan Assan Panel, müşterilerine uzun yıllardır çatı kaplama panelleri ile bina konstrüksiyonunun bağlantısını sağlayan vidaların üstünü örten kep profilinin avantajlarını sunuyor.

Assan Panel, yeni ürünü Kepli Taşyünü Panellerle yapılarda güçlü bir ısı izolasyonu sağlayarak bütçeleri koruyor. Isı izolasyonu sağlayan taşyünü dolgu, poliüretan ve poliizosiyanuratdan farklı olarak kapalı bir hücre yapısına değil, lifli bir yapıya sahip. Paneller içlerine su sızması durumunda ısı izolasyonu işlevini çok ciddi olarak yitirebiliyorlar. Bağlantı elemanlarında yaşanacak sorunlar, olası işçilik hataları, binadaki küçük hareketler gibi pek çok başlık bu su sızması problemini ortaya çıkabiliyor. Buna karşın kepli panel, kep profilinin panelin tüm birleşimlerini boydan boya kapatması sayesinde bu sorunlardan etkilenmiyor ve uzun yıllar hizmet verebiliyor.

Çok daha uzun ömürlü ve ekonomik

Kepli paneller, bağlantı elemanları ile atmosferin etkileşimini kestiği için vidalarda oksidasyon ve korozyon etkisi önlüyor. İşçilik hataları nedeni ile vida deliklerinde oluşabilecek sorunlardan yapının etkilenmemesini sağlıyor. Atmosfer etkileri nedeni ile uzun yıllar içinde bağlantı elemanları, contaları işlevlerini yitirirken, kepli panellerde bu contaların ömrü, diğer panellere göre oranla üç kat uzuyor. Ayrıca zemin oturmaları, küçük depremler ve başka nedenler ile bina çatı taşıyıcılarında gerçekleşen yer değiştirmelerden ötürü yaşanabilecek tüm sorunlar kep profili sayesinde önlenebiliyor.

Binili panel olarak adlandırılan diğer çatı panel tiplerinin montajı, özellikle yetkili bayi olmayan kişiler tarafından yapıldığında ciddi problemler yaşanabiliyor. Cephe paneli montajında yaşanan sorunlar genellikle estetik açıdan sıkıntı yaratırken, çatıdaki sorunlar yapının su alması, kar birikiminden doğan sorunlar, hava izolasyonunun yeterince sağlanamaması nedeni ile yoğuşma problemleri şeklinde ortaya çıkıyor. Bu problemler nedeniyle yapı sahipleri her yıl birkaç defa çatılarında bakım ve tamir yaptırmak zorunda kalıyorlar. Bu onarımlar, kep profili gibi yapısal bir çözüm üretmediği için defalarca tekrarlanarak ek maliyete neden oluyor. Kepli panelleri kullananlar ise hem sorun yaşamıyor, hem de bu maliyetlerle karşılaşmıyorlar.